'بهار' نام زن است و بهتر است عنوان نشود

تهران بزرگ- آقاي 'حميدرضا بتو' معاون سازمان رفاه شهرداري تهران عنوان كرد:كلمه 'نوروز' نام مرد است و عنوان آن در برنامه هاي كاري شهرداري تهران خالي از اشكال است اما كلمه 'بهار' يكي از نام هاي خانم ها بشمار مي رود و بهتر است عنوان نشود.

به گزارش خبرنگارایرنا، حدود یك ماهی است كه شهرداری تهران از عنوان كلمه بهار حذر می كند و در هیچ یك از سرفصل های كاری شهرداری تهران این كلمه بیان نمی شود و در هیچ پارچه نوشته ای هم دیگر وجود ندارد. تنها فصل همدلی و استقبال از نوروز است كه چشم همگان را نوازش می دهد !

این در حالی است كه در آستانه بهار قرار داریم اما دریغ از عنوان این كلمه زیبا !

به نظر می رسد سرآغاز این برخورد ها پس از سخنرانی رییس جمهور در مراسم 22 بهمن امسال بوده كه در انتهای سخنان دكتر محمود احمدی نژاد از عنوان 'زنده باد بهار' استفاده كرد ،پس از این اقدام ابلاغ نامه ای از طرف یكی از مدیران میانی حوزه غیر فعال شهرداری تهران به معاونان امور شهری متاطق 22 گانه شهرداری تهران ارسال شد .

این نامه روز اول اسفند 1391 با شماره 1294150/617 در اتوماسیون اداری شهرداری تهران به ثبت رسیده و از معاونان مناطق شهری خواسته شده به جای استفاده از كلمه بهار از واژه 'فصل همدلی' استفاده كنند.

حال سوالی كه مطرح می شود این است كه در محدوده مدیریت شهری تهران چگونه می شود یك مدیر میانی دستوری سازمانی در این سطح را ابلاغ كند ؟ و با این حساب شعار مدیریت واحد شهری كه شهردار تهران در هفت سال گذشته بدنبال بدست آوردن آن بوده است، در عمل اینگونه خواهد بود؟ و جالب اینجاست كه در زمان حاضر پیشنهاد این مدیر شهری مورد استقبال و اجرای مسوولان شهرداری قرار گرفته و در شهر در حال اجراست !!.

با پیگیری های مكرر خبرنگار ایرنا، بالاخره پس از مدتها یكی از مسوولان شهری ضمن تكذیب حذف كلمه بهار از سرفصل های كاری شهرداری به خبرنگار ایرنا اینطور پاسخ داد: كلمه 'نوروز' نام مرد است و عنوان آن در برنامه های كاری شهرداری تهران خالی از اشكال است اما كلمه 'بهار' یكی از نام های خانم ها بشمار می رود و بهتر است عنوان نشود.

معاون توسعه و رفاه اجتماعی و امور گردشگری سازمان رفاه شهرداری تهران گفت: هیچ نامه ای برای حذف كلمه بهار به من ابلاغ نشده و هیچ فردی به من نگفته است حق نداری از این كلمه استفاده كنی! حتی خود شهردار.

'حمید رضا بتو' كه تلاش داشت با قسم خوردن های مكرر اصل این اقدام شهرداری را تكذیب كند ، گفت: نامه شخص شهردار تهران برای اجرای برنامه های شهری در نوروز 92 مشخصا با عنوان استقبال از بهار است و در این نامه همه مسوولان شهری مكلف شده اند تا برنامه های متعدد فرهنگی اجتماعی، ‌ترافیكی، عمرانی و... را در ایام نوروز با عنوان فصل همدلی به اجرا درآورند. وی با درخواست خبرنگار ایرنا، اصل و رونوشت این نامه را در اختیارش قرار نداد.

بتو توضیح داد: فصل همدلی برگرفته از بیانات مقام های عالی نظام است و با این هدف در سرفصل اقدامات نوروزی شهرداری قرار داده شده تا بتوان وحدت میان مسوولان و مردم را بیشتر كرد و از تشنج های میان مسوولان كاست.

این اظهارات در حالی مطرح و تكذیب می شود كه مسوولان شهری همچنان از عنوان كلمه بهار در عنوان سخنان خود دوری می كنند. مصادق این امر نشست خبری امروز سخنگوی شهردار تهران باعنوان اعلام برنامه های نوروز 92 بود كه همه خبرنگاران شاهد آن بودند.

تهرام/ 9136/