۱۴ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۹:۵۸
کد خبر: 80568942
۰ نفر
شعار بخش گردشگري جشنواره همراه تهران اعلام شد

تهران - 'در طبيعت به جاي شكار، عكاسي كنيم' به عنوان شعار نخستين جشنواره فيلم و عكس همراه تهران انتخاب شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جشنواره فیلم و عكس همراه تهران، پس از اوج گرفتن بحث شكار در رسانه‌های محیط زیستی، این جشنواره شعار بخش گردشگری خود را به حمایت از محیط زیست اختصاص داده است.

در روزهای اخیر پس از اعلام خبر ثبت ملی شكار در استان چهار محال وبختیاری به عنوان میراث معنوی و اعتراض انجمن‌های محیط زیستی، رسانه‌های مختلف كشور به اشكال مختلف به این خبر واكنش نشان دادند و برخی فعالان و روزنامه‌نگاران محیط زیست پیشنهاد كردند كه علاقه‌مندان شكار با كنار گذاشتن اسلحه شكاری، به هنر عكاسی در طبیعت روی بیاورند.

سایت رسمی جشنواره به نشانی www.tfpf.mobi، بنرهایی تبلیغاتی نیز با این شعار طراحی كرده و در بخش اطلاع‌رسانی قرار داده است كه حامیان محیط زیست می توانند با نصب این بنرها در وبلاگ‌ها و صفحات شبكه‌های اجتماعی خود، از جشنواره حمایت كنند.

براساس اعلام جشنواره فیلم و عكس همراه تهران، فیلم‌هایی كه با موضوع 'سفر و گردشگری' كه با موبایل گرفته شده‌اند در جشنواره همراه تهران داوری می‌شوند.

عكس‌ها و فیلم‌های سفر و گردشگری‌ گذشته از حضور در بخش اصلی جشنواره، در بخش مجزایی با عنوان 'همراه سفر' نیز داوری خواهند شد.

سفرهای نوروزی، معرفی زیبایی‌های گردشگری محل زادگاه و اقامت شركت‌كنندگان، آشنایی مخاطبان با فرهنگ قومیت‌ها، جاذبه‌های معنوی، گردشگری و طبیعی نقاط مختلف كشور از جمله اهداف این بخش معرفی شده است.

علاقه مندان می‌توانند تا 17 فروردین سال 1392 عكس ها و فیلم های موبایلی خود را از طریق سایت جشنواره برای حضور در این بخش ارسال كنند. آثار برگزیده همزمان با برپایی جشنواره در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

نخستین جشنواره فیلم و عكس همراه تهران از سوم تا ششم اردیبهشت سال 92 برگزار خواهد شد.

فراهنگ(1) ** 1071