تحول بنيادين در آموزش و پرورش به ارتقا تعليم و تربيت مي انجامد

ساري - نماينده ولي فقيه در مازندران و امام جمعه ساري با بيان اينكه يكي از اهداف مهم تحول بنيادين در آموزش و پرورش حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي و ارتقا تعليم و تربيت دانش آموزان در مدارس است، گفت: مربيان پرورشي و معلمان تربيتي براي تحقق اين امر مهم رسالت سنگيني بر عهده دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله 'نورالله طبرسی' روز دوشنبه در جمع مربیان پرورشی و معلمان تعلیم و تربیت اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری با بیان اینكه فراگیری دانش و علم لازمه انسان است، افزود: ماموریت اصلی آموزش و پرورش تعلیم علم و دانش و تربیت اسلامی صحیح دانش آموزان است.

وی كه به مناسبت سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی و تربیت اسلامی ( هشتم اسفند ماه) سخن می گفت، اظهارداشت: فرزندان این نظام به صورت امانت در اختیار آموزش و پرورش قرار دارند و معلمان موظف اند بر اساس موازین شرعی در تعلیم و تربیت اسلامی و امور پرورشی دانش آموزان بیش از گذشته كوشا باشند.

وی تعلیم و تربیت را امری مقدس دانست و بیان داشت: معلمان آموزش و پرورش در واقع كار انبیا، اولیا و اوصیا را انجام می دهند و محصول كارشان ترقی و تكامل انسانها است.

امام جمعه ساری اضافه كرد: فلسفه وجودی نهاد امور پرورشی و تربیت اسلامی همانند دو بال فرشته ای هستند كه در فراگیری دانش آموزان در زمینه علم و دانش در جامعه نقش بسزایی ایفا می كنند.

آیت الله طبرسی افزود: فراگیری علم و دانش بدون داشتن تقوا الهی ماندگار و ثمربخش نیست.

در این جلسه 'شعبان شاكری' مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری گفت: یكی از ماموریت اصلی آموزش و پرورش تربیت و پرورش دانش آموزان است و آموزش و پرورش برای تحقق این امر مهم از هیچ كوششی دریغ نخواهد كرد.

وی افزود: هشتم اسفند سالروز تاسیس نهاد امور پرورشی و تربیت اسلامی است و در هفته تربیتی باید نهایت تلاش و بهره گیری برای ارتقا تعلیم و تربیت اسلامی بكار گرفته شود.

وی از راه اندازی مدارس قرآنی در مازندران خبر داد و اظهارداشت: مدارس قرآنی در تمام شهرهای استان راه اندازی و توسط هیات امنای مدارس اداره می شود.ك/2

609/503

سرخط اخبار استان‌ها