قطارهاي مسافربري فارس در ايستگاه مرودشت توقف خواهند داشت

شيراز- مديركل راه آهن استان فارس گفت:قطارهاي مسافربري ازعصريكشنبه (ششم اسفندماه) درايستگاه نزديك شهرمرودشت توقف مي كنند.

مهرداد انصاری ، یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:قطارهای مسافربری كه ساعت 16 و 45 دقیقه هر روز شیراز را به مقصد تهران ترك می كنند، زین پس در ایستگاه مرودشت، توقف خواهند داشت.

مدیركل راه آهن استان فارس بیان كرد:پیش از این مسافران شهرستان مرودشت برای مسافرت با قطار ناگزیر بودند به ایستگاه قطار در شیراز یا شهرستان پاسارگاد مراجعه كنند اما از این پس مسافران شهرستان مرودشت از ایستگاه موجود دراین شهرستان كه در روستای 'فتح آباد' در نزدیكی مرودشت و درمجاورت خطوط راه آهن قرار دارد استفاده می كنند.

انصاری افزود:تاسیسات اولیه برای استفاده از این توقفگاه وجود دارد و نیازهای این توقفگاه نظیر آسفالت مسیر و ... باید از سوی مسوولان محلی تامین شود.

شهرستان مرودشت كه در40 كیلومتری شمال شیرازواقع شده است با وجود مجاورت با خطوط ریلی این استان، پیش از این قطار مسافربری در نزدیكی آن توقف نداشت.

راه اندازی توقف گاه قطار مسافربری در مرودشت با توجه به قرار گرفتن آثار تاریخی تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و ... در این منطقه از حیث رونق گردشگری نیز حائز اهمیت است. ك/3

2026 /679

سرخط اخبار استان‌ها