گوجه فرنگي از سرطان پروستات جلوگيري مي كند

تهران - متخصص تغذيه و رژيم درماني و رييس انجمن تغذيه حامي سلامت ايران گفت: مصرف گوجه فرنگي به شكل هاي گوناگون خام، پخته و رب ، منبع حفاظتي خوبي در برابر ابتلا به سرطان پروستات در مردان به شمار مي رود.

دكتر سید 'ضیاء الدین مظهری' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا به مناسبت هفته ملی سلامت مردان -اول تا هفتم اسفند- افزود: لیكوپن (نوعی تركیب موثر در گوجه فرنگی) و تمام میوه های دارای آنتی اكسیدان ، ضد سرطان هستند.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد مصرف سبزیجات تازه چه به صورت سالاد و چه به صورت سبزی خوردن و پخته در كاهش ابتلا به سرطان، نقش موثری دارد.

وی كه مدیریت گروه تغذیه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی را نیز برعهده دارد، اظهار داشت: 10 هزار تركیبات مختلف در سبزی یا میوه ها وجود دارد كه حامی سیستم دفاعی بدن بوده و با وجود داشتن تركیبات مقوی مانند روی، منیزیم ، پتاسیم ، كلسیم و گاهی سلنیوم، انرژی زیادی را در بدن ایجاد نمی كنند .

مظهری با بیان اینكه یك لیوان سبزی دارای پنج كیلو كالری انرژی است ، به مردان توصیه كرد به علت خواص علت سم زدایی و خنثی سازی رادیكال های آزاد (تركیبات مضر در بدن) از میوه و سبزی های تازه مصرف كنند.

وی یادآور شد هرچند میوه و سبزی به دلیل دارا بودن فیبر در رفع یبوست موثر است اما مصرف بیش از نیاز برای افراد چاق توصیه نمی شود چراكه مصرف بیش از اندازه آن موجب چاقی می شود.

اجتمام(4)**9185 ** 1569