سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم فجر در سنندج پايان يافت

سنندج - آيين اختتاميه سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم فجر استان كردستان شامگاه شنبه با حضور جمع زيادي از مسوولان و هنرمندان استاني و كشوري در پرديس سينما بهمن سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی كردستان در این آیین گفت: با اعلام زمان برگزاری جشنواره، استان كردستان نیز به عنوان یكی از 10 استان كشور آمادگی خود را برای اكران فیلم اعلام كرد.

قباد میمنت آبادی افزود: بعد از شكل گیری فرآیندهای لازم 27 فیلم با مضامین مختلف تاریخی، اجتماعی، خانواده، كودك و غیره از مركز ارسال و در پیردیس سینمایی بهمن سنندج نمایش داده شد.

به گفته وی در 11 روز برگزاری جشنواره از تاریخ 14 تا 24 بهمن فیلم های جشنواره هر روز در پنج سانس و در كل در 55 سانس برای علاقه مندان به نمایش در آمد.

وی اظهار كرد: فیلم های جشنواره سی و یكم در سه بخش مسابقه سینمای ایران(سودای سیمرغ)، نگاه نو و همچنین بخش مسابقه سینمای مستند با عنوان سینمای حقیقت با هم رقابت كردند.

میمنت آبادی افزود: با نظر و رای تماشاگران دو فیلم 'هیس دخترها فریاد نمی زنند' به كارگردانی پوران درخشنده و 'استرداد' به كارگردانی علی غفاری به عنوان فیلم های برتر جشنواره انتخاب شدند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینكه سینما كلید توسعه و پیشرفت كشور گفت: هنر سینما در طول 100 سال حیات خود فراز و نشیب های فراوانی را تجربه كرده و امروز این حوزه در اوج بالندگی قرار دارد.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی كردستان اظهار امیدواری كرد نمایش و اكران فیلم های منتخب جشنواره بین المللی فیلم فجر در سال های آینده نیز در استان كردستان ادامه داشته باشد.

در ادامه این آیین از فیلم سازان و هنرمندان فعال كردستان كه در عرصه دفاع مقدس آثاری تولید كرده اند تجلیل شدند.

همچنین در این مراسم 'پوران درخشنده' و 'طناز طباطبایی' كارگردان و بازیگر نقش اول فیلم 'هیس، دخترها فریاد نمی زنند' برگزیده جشنواره امسال از نگاه تماشاگران سنندجی تجلیل شدند.ك/2

7348/533

سرخط اخبار استان‌ها