خانواده شهداي استان بوشهر يك دست لباس محلي به رييس جمهوري اهدا كردند

بوشهر- خانواده شهيد حسين قائدي به نمايندگي از خانواده هاي شهداي استان بوشهر يك دست لباس محلي منطقه چارك شهرستان دشتي را به رييس جمهوري اهدا كرد.

به گزارش ایرنا، در حاشیه آیین افتتاح همزمان ویدئو كنفرانسی چهار هزار و623 طرح روستایی كشور كه روز پنجشنبه با حضور رییس جمهوری در روستای 'چارك' استان بوشهر برگزار شد، همچنین یك قبضه سلاح ' برنو' و قطار فشنگ آن از طرف مردم شهرستان دشتی، روحانیون، سادات و اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا و عشایر این منطقه به رییس جمهوری اهدا شد.

پدر شهید حسین قائدی گفت: این تفنگ وسیله دفاع و جهاد در راه خداست كه به نمایندگی از مردم شهرستان دشتی به رییس جمهوری محبوبمان اهدا می شود.

همچنین در این آیین جلیل بشارتی مشاور سابق رییس جمهوری و رییس مركز توسعه روستایی و مناطق محروم كشور، سید حسین میر شفیع معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی و شفیعی مسوول هماهنگی بازدیدهای روستایی نهاد ریاست جمهوری به عنوان خادمان روستا در حضور رییس جمهوری با اهدای لوح تجلیل شدند.

روستای چارك با یكهزار نفر جمعیت در 16كیلومتری غرب شهر خورموج مركز شهرستان دشتی در حاشیه كوه مند واقع شده است.

95درصد مردم روستای چارك با قرآن آشنایی دارند و گروه تواشیح این روستا به عنوان برترین گروه كشوری و بین المللی معرفی شده است.

این روستا به عنوان نخستین دهكده قرآنی ایران معروف است.

شهرستان دشتی با مركزیت شهر خورموج و 80 هزار نفر جمعیت در فاصله 80 كیلومتری جنوب بوشهر واقع است. ك/2

628/539/681

سرخط اخبار سیاست