مسابقه برنامه نويسي بيان،‌  28 بهمن در تهران برگزار مي شود

تهران - مسابقه برنامه نويسي بيان با حضور 65 شركت كننده داخلي و خارجي ، 28 بهمن ماه در تهران برگزار مي شود.

دبیرمسابقه برنامه نویسی بیان روز چهارشنبه در یك نشست خبری عنوان كرد: این مسابقه جهت سنجش خلاقیت، مهارت و سرعت داوطلبان در برنامه نویسی به صورت بین المللی و در دو بخش دانش آموزی و آزاد برگزار می شود.

' مصطفی ركوعی' افزود: ارتقاء سطح علمی برنامه نویسان جوان ایرانی و آماده سازی آنها برای حضور در مسابقات جهانی از اهداف این مسابقه است .

وی در مورد جایگاه ایران در برنامه نویسی كامپیوتری اظهار داشت : با وجود نیروهای توانمند در زمینه برنامه نویسی ، كشور ما در جایگاه مناسبی قرار ندارد.

وی با اشاره به كسب 2 مدال طلا و 2 مدال نقره از سوی جوانان ایرانی در المپیاد كامپیوتر سال 2012 گفت: استعدادهای خوبی در زمینه برنامه نویسی در ایران داریم كه باید پرورش داده و از توان آنها برای پیشرفت كشور استفاده شود.

دبیرمسابقه برنامه نویسی بیان دراین نشست كه در محل دانشگاه شریف برگزار شد ، از حضور 10 شركت كننده خارجی از شش كشور ژاپن، چین ، تایوان ، روسیه ، بلغارستان و لهستان در این دوره از مسابقات خبر داد .

وی گفت: امسال برای نخستین بار شركت كنندگانی از كشورهای خارجی در مسابقات برنامه نویسی ایران حضور دارند .

ركوعی افزود: درمرحله نخست این مسابقه 1700 نفر از داخل كشور و سه هزار و 300 نفر از كشورهای خارجی شركت كرده بودند كه از میان آنها 10 شركت كننده خارجی و 55 شركت كننده داخلی به مرحله نهایی راه یافتند كه روز 28 بهمن با یكدیگر به رقابت خواهند پرداخت .

به گفته وی، این مسابقه 9 برنده نهایی خواهد داشت كه سه نفر آنها از میان دانش آموزان ، سه نفر از شركت كنندگان خارجی و سه نفر نیز از شركت كنندگان داخلی خواهند بود.

اقتصام (4) ** 1579**1601