مردم آذربايجان يكبار ديگر با آرمان هاي ولاي رهبري و انقلاب اسلامي تجديد بيعت كردند

اروميه – اقشار مردم استان آذربايجان غربي اعم از شيعه و سني ، مسيحي و مسلمان با حضور پرشور و انقلابي در راهپيمايي 22 بهمن ، بارديگر با آرمان هاي رهبر كبير انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي ، رهبر معظم انقلاب و ارزش هاي والاي انقلاب اسلامي تجديد بيعت كردند.

امروز یكشنبه مردم شهید پرور سرزمین باكری ها و امینی ها در سی و جهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی همزمان با سراسر میهن اسلامی با حضوری پرشور و بی نظیر با نفس های گرم خود هوای سرد آذربایجان غربی را بهاری كردند.

ملت شهید پرور ارومیه نیز در راهپیمایی پرشكوه خود بار دیگر پایبندی به انقلاب و آرمان های والای امام و شهدا و مقام معظم رهبری را به حهانیان نشان دادند.

درنگاه های مردم ارومیه اعم از زن و مرد ، كوچك و بزرگ كه از ساعات اولیه صبح در میدان ولایت فقیه جمع و آماده آغاز راهپیمایی 22 بهمن بودند همبستگی و وحدت مردمی در راستای اعتلای نظام اسلامی و خواری و زبونی دشمنان و سردمداران كفر جهانی موج می زد.

مشت های گره كرده و بالا رفته مردم انقلابی ارومیه همچون پتك هایی سنگین بود كه بر سر استكبار جهانی فرود می آمد.

اجرای سرود دانش آموزی ، رهاكردن بادكنك های حامل پرچم جمهوری اسلامی ایران به آسمان، ایستگاه صلواتی لشكر 64 و ایستگاه نقاشی كودكان از برنامه های جنبی این راهپیمایی بود.

نمود عینی نقاشی های كودكانه فرزندان آذربایجان حاكی از این بود كه نه تنها نسل حاضر بلكه نسل های آینده ایران اسلامی نیز از آمریكا و ایادی آن انزجا دارند و آنها را همچون غول های بی شاخ و دم و مترسك های ترسناك ولی بی اراده می دانند.

حضور مسوولان عالی رتبه استانی ، ائمه جمعه و جماعات ، روحانیت مبارز ، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، اصناف مختلف ، تشكل ها، احزاب و گروه های مردمی ، چهره های اجتماعی و سیاسی نشان دهنده همراهی تمامی اقشار جامعه با اهداف انقلاب اسلامی بود.

در این راهپیمایی كه باحضور حماسی هزاران نفر از مردم مسلمان و انقلابی شهرستان ارومیه اعم از شیعه و سنی همراه بود راهپیمایان با سردادن شعارهایی از قبیل «22 بهمن ماه یوم الله یوم الله»،«ای رهبر آزاده آماده ایم آماده»، «هیهات من الذله»،« آذربایجان جانباز انقلابدان آیریلماز»، «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» ، «بیز اولمیه حاضریخ خامنه ای سربازییخ»، «مرگ بر آمریكا» ، «مرگ بر اسراییل »، «مرگ بر انگلیس »، «الله اكبر الله اكبر جانم فدای رهبر» و« مرگ بر منافق» با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب و شهداتجدید میثاق كرده و بار دیگر عزم و اراده آهنین خود را در دفاع از نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

شور و اشتیاق مردم ارومیه در این راهپیمایی به حدی بود كه آنها در گفت و گوهای متقابل تحریم های یكجانبه و بی شرمانه آمریكا و دولت های غربی را یكی از مهمترین عوامل حضور مردم در صحنه دانسته و این تحریم ها را برای مردم غیور ایران اسلامی بی نتیجه می خواندند.

رییس شورای هماهنگی تبلغات اسلامی آذربایجان غربی در این راهپیمایی با قدردانی از حضور مردم در این راهپیمایی گفت: حضور دشمن شكن مردم آذربایجان ستون فقرات دشمن را شكست و بار دیگر پرچم مبارزه با استكبار را در جهان برافراشت.

عبدالرحیم نیساری افزود: ملت غیور ایران اسلامی نشان دادند كه تا آخرین قطره خون پشتیبان آرمان های نظام اسلامی و اوامر مقام معظم رهبری هستند و لحظه ای از این آرمان ها دست بر نمی دارند.

وی ادامه داد: حضور پرشور و گسترده راهپیمایان در جشن بزرگ پیروزی انقلاب مشت محكمی بر دهان یاوه گویان كوبید و به جهانیان نشان داد كه ایران همچنان بر اصول و آرمان های انقلاب پایبند است .

مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی نیز در این آیین با قدردانی از حضور مردم متدین و انقلابی آذربایجان غربی گفت: دشمنان انقلاب از حضور و حمایت مردم از نظام اسلامی در بیم و هراسند و امروز حضور شكوهمندانه در راهپیمایی 22 بهمن هراس دشمنان از انقلاب را بیشتر كرد.

علی پیرمرادی افزود: انقلاب اسلامی سه پشتوانه دارد كه یكی اسلام دیگری رهبری و سومی مردم است كه تن دشمن از این سه اصل به لرزه در آمده است.

وی با بیان اینكه ملت ایران اسلامی اهل بصیرت هستند اظهار كرد: بینش ملت ایران و حمایت های آنها از رهبری و انقلاب اجازه هیچ گونه تحرك به دشمنان را نمی دهد.

مدیر كل منابع طبیعی با بی نتیجه خواندن تحریم های بی شرمانه غرب علیه ایران گفت: این حضور پر شور نشان از عدم توجه مردم به خواسته های دشمنان و شكست تحریم های غربی است.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد كه در زمینه های مختلف علمی ، فناوری و هسته ای به بركت انقلاب در قله افتخار ایستاده است.

فاطمه رحیم پور ، شهروند ارومیه ای كه به همراه همسر و سه فرزندش به راهپیمایی آمده گفت: انقلاب اسلامی مایه هراس سردمداران كفر جهانی است و ما به داشتن چنین انقلابی افتخار می كنیم و امروز نیز برای دفاع از آرمان های انقلاب و وفاداری به مقام معظم رهبری به راهپیمایی آمده ایم.

مبینا عاشوری دانش آموز ارومیه ای حاضر در راهپیمایی 22 بهمن نیز گفت: امروز ما دانش آموزان آمده ایم با مشت های گره كرده خود بر دهان آمریكا بكوبیم و بگوییم كه به قول امام خمینی (ره ) آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند.

كامل كیانی از برادران اهل سنت ارومیه نیز اظهار كرد: حضور من در این راهپیمایی برای خرد كردن چهره پوشالی استكبار جهانی است و برای تجدید میثاق با حضرت امام خمینی (ره) رهبر معظم انقلاب و آرمان های شهدای انقلاب اسلامی در این راهپیمایی حضور یافته ام.

شاهرخ زلفعلی پور یكی دیگر از شهروندان ارومیه ای حاضر در راهپیمایی افزود: مردم ایران در 34 سال گذشته ثابت كرده اند با انقلاب اسلامی پیمان ناگسستنی دارند، لذا امروز نیز آمده اند تا به جهانیان بگویند كه همچنان بر سر پیمان خود ایستاده اند.

جمشید فتاحی یكی دیگر از شهروندان ارومیه است كه همراه با یك پلاكارد بزرگی با شعار مرك بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل در صفوف به هم فشرده راهپیمایان حضور دارد.

وی گفت: مردم ایران امروز آمده اند تا از نعمتی كه 34 سال پیش خداوند معتال به رهبری حضرت امام خمینی (ره) به آنها داده است شكرگزاری كنند، و به جهانیان و به خصوص به استكبار جهانی بگویند، كه بیهوده تلاش می كنند مردم را از این نعمت بزرگ دور كنند، زیرا ملت ایران با دستاوردها انقلاب كه تجدید حیات دوباره اسلام است زندگی كرده و به آن افتخار می كنند.

راهپیمایی عظیم مردم ارومیه با تكبیرهای چندباره مردم ولایتمدار این شهر در لبیك به مفاد قطعنامه پایانی راهپیمایی به كار خود پایان داد.

نتیجه این راهپیمایی ارتقای جمهوریت و اسلامیت ایران سرافراز و سقوط دوباره دشمنان نظام جمهوری اسلامی به قعر چاه بی اعتمادی ملت ایران به قدرت های شرق و غرب بود.

گزارش از سیده فاطمه سجادی

8137/583

سرخط اخبار استان‌ها