سومين همايش هاليووديسم به كار خود پايان داد

تهران- سومين همايش هاليووديسم و سينما با حضور جمعي از اهالي سينما و صاحبنظران سينمايي كشورهاي مختلف در هتل آزادي به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم اختتامیه این همایش در هتل آزادی برگزار و مقالات برتر درباره هالیوودیسم و سینما در این مراسم معرفی شدند.

حدود 50 نفر از سینماگران و منتقدان اروپایی و آمریكایی حضور داشته و در بخش های مختلف، اثرگذاری هالیوود در ترویج ایران هراسی و اسلام ستیزی را بررسی كردند.

در این كنفرانس صاحبنظران در موضوعات مختلفی همچون 'هدف از تولید فیلم های ضد ایرانی و ضد اسلامی'، 'راهكارهای مقابله با سینمای سلطه' و 'سینمای هالیوود و صهیونیسم' مقالاتی را ارائه دادند.

اقتصاد هالیوود شامل بررسی جریان پول در صنعت فیلم هالیوود و هالیوود و قدرت اقتصادی آن در جهت اهداف غیر اخلاقی، نقش سینمای مستقل در بیداری جهان شامل بررسی جنبه های مختلف جنبش اشغال در آمریكا و اروپا، رویكردهای جهت حمایت جنبش اشغال وال استریت و استفاده از سینما جهت گسترش موج بیداری جهانی از جمله موضوعاتی است كه در این كنفرانس مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین هالیوود و ارزش های انسانی در بخش های دارونیسم و لیبرالیسم، سوءاستفاده از زنان و عدم همخوانی آن با ارزش های خانواده، هالیوود و به انحراف كشاندن هویت انسانی و ارزش های دینی و انسانیت زدایی از روابط و اخلاق زدایی از زندگی انسان، هالیوود و گسترش خشونت شامل خشونت مدرن و تروریسم و تحریك برخورد میان ادیان و ملت ها، آینده جهان از نگاه هالیوود و آخر الزمان و برداشت های متفاوت از آینده و جهان از دیگر محورهای كنفرانس بین المللی هالیوودیسم بود.

در كنفرانس چهار روزه هالیوودیسم كه از 15 بهمن ماه در تهران آغاز به كار كرد تولیدات سینمایی ایران هراسی در هالیوود با رویكرد بررسی آثاری شامل فیلم های 'آرگو'، 'دیكتاتور'، 'غیر قابل تصور'، 'شمارش معكوس اورشلیم' و 300 مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

مقالات برتر سومین كنفرانس هالیوودیسم و سینما در كتابی چاپ خواهد شد.

سومین همایش هالیوودیسم و سینما از 15 تا 19 بهمن ماه در تهران برپا بود.

فراهنگ(3)**1983**1917

سرخط اخبار فرهنگ