حركت در مسير اقتصاد مقاومتي رونق توليد ملي را به دنبال دارد

ساوه- عضو شوراي مركزي خانه كارگر گفت: حركت در مسير اقتصاد مقاومتي رونق و توسعه توليد ملي را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حسین كمالی' روز چهارشنبه در آیین كنگره خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه در ساوه افزود: دستیابی به این مهم نیازمند همكاری مسوولان با جامعه كارگری و سرمایه گذاران است.

وی با اشاره به اینكه حمایت از تولید ملی كاهش وابستگی را در پی دارد، اظهار كرد: این امر خودكفایی، خارج شدن از وابستگی به نفت، تقویت استقلال ملی و صادرات به كشورهای مختلف جهان را شامل می شود.

وی بیان كرد: پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و پشتیبانی ملت بزرگ ایران از ایشان محقق شد و امروز باید برای افزایش عزت و اقتدار كشور در عمل و رفتار حمایت از ولایت فقیه را ثابت كنیم.

كمالی بر ضرورت تقویت وحدت ملی تاكید كرد و گفت: پیشرفت در جوامع با همبستگی اقشار مختلف جامعه با مسوولان امكان پذیر است و غفلت از این امر عقب ماندگی را به همراه دارد.

معاون دبیركل خانه كارگر در امور استان ها نیز ضمن تبریك به مناسبت تقارن دهه فجر انقلاب اسلامی با میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) گفت: پیامبر اكرم (ص)، رسول مهربانی و محبت است.

'حسن صادقی' افزود: آخرین فرستاده خدا كامل ترین دین كه همانا دین مبین اسلام است را برای سعادت دنیوی و اخروی انسان ها فرستاد.

وی اظهار كرد: هم اكنون تشكیلات خانه كارگر شهرستان های ساوه و زرندیه رتبه دوم كشور را به لحاظ عضو گیری و ارائه خدمات و امكانات به جامعه كارگری كسب كرده است.

وی با اشاره به برگزاری كنگره خانه كارگر اظهار كرد: كنگره عالی ترین ركن خانه كارگر است كه انتخاب اعضای شورای مركزی و دبیركل، تغییر اساسنامه و بررسی پیشنهادات اعضا را برعهده دارد.

وی بیان كرد: كارگران بعنوان موتور محرك جهاد اقتصادی بوده و نمایندگان جامعه كارگری با حمایت و فراهم كردن رفاه و آسایش آنان نقش مهمی در افزایش بهره وری نیروی كار دارند.

صادقی با بیان اینكه جامعه شریف كارگری سرمایه ارزشمند نظام در عرصه تولید به شمار می روند، گفت: بخش قابل توجهی از موفقیت های ایران مرهون تلاش و زحمات كارگران است.

وی افزود: خانه كارگر تشكلی غیردولتی است كه با هدف پیگیری مطالبات و حقوق صنفی كارگران و منسجم كردن آنها در عرصه‌های اجتماعی تشكیل شده است.

وی حمایت از نیروی كار و تولید داخلی، ارتقای وضعیت معیشتی كارگران، ارتقای سطح رفاه خانواده این قشر را بخشی دیگر از وظایف این تشكل عنوان كرد.

دبیر اجرایی خانه كارگر شهرستان های ساوه و زرندیه نیز گفت: هم اكنون حدود 50 هزار بیمه شده اصلی در 550واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان ساوه مشغول فعالیت هستند.

'مهدی زمانی نوری' با اشاره به اینكه جامعه كارگری با دغدغه هایی مواجه است، افزود: افزایش سن بازنشستگی و نوسازی و بازسازی صنایع برخی از موانع پیش روی قشر كارگر است.ك/2

7337/686

سرخط اخبار استان‌ها