هياتي از دولتمردان براي بررسي روند اجراي طرح توسعه محور شرق وارد چابهار شد

چابهار- هياتي از سوي دولت متشكل از معاون وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و مديراني از وزارتخانه هاي مختلف، براي بررسي روند اجراي طرح توسعه محور شرق در سواحل استان سيستان و بلوچستان پنجشنبه شب وارد بندر چابهار شد.

معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت وگو با خبرنگار ایرنا هدف از این سفر را بررسی روند چگونگی اجرای مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری و هیات دولت به استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان در زمینه طرح توسعه محور شرق كشور عنوان كرد.

سردار 'حسین باقری' با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه توسعه محور شرق كشور و سواحل 'مكران' گفت: كارگروهی عالیرتبه در دولت با مسوولیت معاون رییس جمهوری برای پیگیری نحوه اجرای این طرح تشكیل شده كه این سفر در نتیجه تصمیمات اخیر این كارگروه است.

وی اظهار داشت: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری در بهمن ماه 1388 و تاكید ایشان مبنی بر بهره گیری كافی از سواحل دریای عمان به موازات سواحل خلیج فارس در جهت توسعه اقتصاد كشور، وزارت دفاع و سایر وزارتخانه های مرتبط با طرح توسعه محور شرق مكلف به پیگیری این موضوع شدند.

باقری بیان كرد: طرح توسعه محور شرق به عنوان مهمترین سند توسعه سیستان و بلوچستان و نخستین سند توسعه بر اساس برنامه ریزی منطقه ای در كشور به شمار می رود.

وی افزود: پیشتر از سوی دولتمردان مقرر شده بود كه اجرای طرح توسعه محور شرق از استان سیستان و بلوچستان آغاز و سپس به استان خراسان جنوبی و استان های كرمان، یزد و هرمزگان تعمیم داده شود.

باقری اظهار داشت: تاكنون برای شتاب بخشی به اجرای طرح توسعه محور شرق، طی سه سفر هیات دولت به سیستان و بلوچستان مصوباتی تدوین شد و اقدامات خوبی در این راستا در بنادر كنارك و چابهار انجام گرفت كه امید است با اتخاذ تدابیر لازم و تخصیص به موقع اعتبارات شاهد رسیدن به نتایج مطلوب در این بخش باشیم.

هیات یاد شده از سوی دولت روز چهارشنبه در آغاز سفر خود به جنوب شرق كشور پس از بازدید از سواحل شرقی استان هرمزگان وارد شهرستان كنارك شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و تعدادی از مدیران كل استان سیستان و بلوچستان این هیات را همراهی می كنند.

بازدید از طرح های عمرانی كنارك و چابهار از برنامه های این هیات در ادامه سفرشان به سواحل جنوب شرقی كشور خواهد بود.

س.ن1744/7437**1368**