مراسم  معارفه مديرعامل ايرنا با حضور مسوولان و اهالي قلم برگزار شد

تهران- مراسم معارفه 'مجيد اميدي شهركي' مديرعامل جديد خبرگزاري جمهوري اسلامي كه جايگزين 'علي اكبر جوانفكر' مدير عامل سابق خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) كه به نوعي خود ميزبان اين مراسم بود شده است با اقبال گسترده مسوولان، اهالي رسانه و كاركنان ايرنا برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامحسین الهام سخنگوی دولت، سیدحسن موسوی مشاور و رییس دفتر رییس جمهوری، محمدجعفر بهداد معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری، عباس امیری فر رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ، محمد شیخان سرپرست حوزه اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری، علی الحسینی نماینده ویژه رییس جمهور در ستاد راهیان نور و بسیاری از مدیران عرصه رسانه و خبرنگاران رسانه های مختلف حضور داشتند.

غیبت 'علی اكبر جوانفكر' مشاور امور مطبوعاتی و مدیر عامل سابق خبرگزاری در این مراسم كه به نوعی خود میزبان رویداد یادشده بود ، چشمگیر و جملگی سخنرانان را به این موضوع اشارت می داد.

جوانفكر كه این روزها از منظر جسمی بیمار بوده و در حال گذران حكم قضایی است، در این مراسم حضور نداشت.

تعداد حاضران در این مراسم از گنجایش سالن اجتماعات ایرنا بیشتر بود به نحوی كه تعداد چشمگیری از مدعووین مراسم و كاركنان این رسانه به طور ایستاده حضور داشتند.

موسوی رییس دفتر رییس جمهوری در بخشی از سخنان خود به حضور چشمگیر اهالی رسانه و مسوولان در این رویداد اشاره كرد و گفت كه بهتر بود مراسم در مكانی وسیعتر برگزار می شد.

الهام سخنگوی دولت نیز در این مراسم بر انتقال تجربیات سرمایه های ایرنا به عنوان رسانه كهن و رسمی كشور به سایر رسانه ها و خبرگزاریها تاكید كرد و از خبرگزاری نظام به عنوان كشتی آرام بخش در دریای متلاطم رسانه ای یاد كرد.

'مجید امیدی شهركی' به عنوان مدیر عامل جدید ایرنا جایگزین 'علی اكبر جوانفكر' شد.

فراهنگ ** 1418