شهيد نواب براي حاكميت اسلام فعاليت مي كرد

قم- همسر شهيد نواب صفوي گفت: شهيد سيد مجتبي نواب صفوي براي حاكميت اسلام و اتحاد مردم با يكديگر در جمعيت فداييان اسلام فعاليت مي كرد.

' نیره اعظم نواب احتشام رضوی' عصر چهارشنبه در سالروز شهادت شید سید مجتبی نواب صفوی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نواب با رهبری فداییان اسلام، برادری ، استقامت و اتحاد را خط كلی جنبش فداییان، رسیدن به حاكمیت قرآن و اسلام را هدف اصلی جنبش، و شهادت و انتقام و قصاص را روش اصلی مبارزه معرفی كرد.

وی افزود: شهید بارها با سخنرانی های خویش و انتشار اعلامیه هایی علیه اقدامات ضددینی و غرب پرستانه دولت با حضور فعال مردم تظاهراتی را راه می انداخت و دولت وقت را به لرزه در می آورد.

وی با اشاره به اقدامات شهید نواب صفوی بیان داشت: نواب با انتشار كتابی تحت عنوان 'جامعه و حكومت اسلامی' منشور حكومت اسلامی را ترسیم كرد و از این طریق در جهت حاكمیت دین اسلام قدم برداشت.

احتشام رضوی، افزود: شهید با جهان بینی وسیع خود دستور العمل هایی برای مبارزان فدائیان اسلام نوشته بود كه در قالب سخنرانی و انتشار در اختیار انها قرار می داد و برای پیروزی انقلاب اسلامی قدم برمی داشت.

همسر شهید نواب صفوی، ادامه داد: نواب از شخصیتهای مبارزی بود كه نقش مبارزات او در سرنگونی نظام طاغوت و شكل گیری انقلاب و نظام اسلامی به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینكه شهید در دوران زندگی خویش از سیره معصومین(ع) الگو گیری گرفت، گفت: ایشان با الگو گیری از سیره سید سالار شهیدان امام حسین(ع) به دفاع از اسلام و مبارزه با طاغوت گری و ظلم ستیزی برخاست.

27 دی ماه مصادف با شهادت نواب صفوی رهبر فداییان اسلام است.ك/3

/8138/ 380 /

سرخط اخبار استان‌ها