۱۷ دی ۱۳۹۱،‏ ۱۲:۴۱
کد خبر: 80487797
۰ نفر
تلفات سرما درشمال هند به 140 نفر رسيد

دهلي نو- موج سرماي شديد در شمال هند همچنان ادامه دارد و تعداد تلفاتي جاني ناشي از سرماي استخوان سوز در اين كشور را تا روز يكشنبه به 140 نفر رسانده است.

به گزارش ایرنا 11 نفر در ایالت اوتارپرادش در شمال هند روزهای شنبه و یكشنبه جان خود را در اثر سرمای شدید در این ایالت از دست دادند و تعداد تلفات جانی ناشی از سرما در شمال هند به 140 نفر رسید.

ایالت اتارپرادش هند با حدود 200 میلیون نفر جمعیت یكی از فقیرترین ایالتهای این كشور به شمار می رود و معمولا در فصل سرما و گرما تعدادی افراد بی خانمان جان خود را از دست می دهند.

همچنین حداقل دمای هوا در پایتخت هند روز شنبه به 1.9 درجه سانتیگراد رسید كه چهار درجه كمتر از دمای عادی فصل است و حداكثر دما به 12.6 درجه سانتیگراد رسید كه هشت درجه كمتر از دمای عادی به حساب می آید.

رطوبت بالای هوا درهند موجب می شود كه دمای كمتر ازپنج درجه سانتیگراد بالای صفر به سرمایی استخوان سوز تبدیل شود.

موج سرما سراسر دره كشمیر را فرا گرفته بطوری كه سرینگر، مركز تابستانی ایالت جامو و كشمیر در شمال هند، دیشب با منهای 5 درجه سانتیگراد سردترین شب فصل را سپری كرد.

ایالت های پنجاب و هاریانا همچنان بخاطر كاهش حداقل و حداكثر دمای هوا در این دو ایالت به میزان به ترتیب تا 5 و 12 درجه كمتر از دمای عادی وضعیت دشواری را سپری كردند.

هرساله دهها نفر درهند كه عمدتا افراد فقیر و بی خانمان هستند درفصل زمستان جان خود را ازدست می دهند.

آساق** 2164** 589**1577