فرماندار چالدران: 17 طرح عمراني در دهه فجر به بهره برداري مي رسد

چالدران، اروميه - فرماندار چالدران گفت: همزمان با دهه فجر 17 طرح عمراني با 64 ميليارد ريال سرمايه گذاري در اين شهرستان به بهره برداري مي رسد.

احمد رضا قلی پور در جمع مردم بخش دشتك این شهرستان افزود: با همكاری و مساعدت نماینده مردم ماكو، چالدران، شوط و پلدشت برگزاری نماز جمعه در شهر آواجیق در حال پیگیری است و امیدواریم به زودی این آیین عبادی وسیاسی دشمن شكن در شهر آواجیق برگزار شود.

وی از شهرستان چالدران به عنوان قطب دامداری و كشاورزی در منطقه یاد كرد و اظهار كرد: 350 میلیارد ریال سهم اعتبارات توسعه بخش كشاورزی شهرستان چالدران می باشد كه از این میزان سه میلیارد و 700 میلیون ریال جذب شده است.

قلی پور به پیگیری استقرار ادارات و نمایندگی ادارات اشاره كرد و افزود: اداره ثبت احوال به عنوان گنجینه اسناد هویتی مردم و همچنین كمیته امداد امام خمینی(ره) به محض تعیین محل مناسب نسبت به استقرار ادارات و نمایندگی ادارات اقدام خواهد شد.

وی به تامین سوخت زمستانی مردم بخش دشتك و روستاهای شهرستان چالدران نیز اشاره كرد و گفت: هیچ مشكلی در این زمینه وجود ندارد و سهمیه سوخت زمستانی شهرستان تامین شده است و پاسخگوی نیازهای سوخت زمستانی شهروندان عزیز می باشد.

رئیس شورای اداری چالدران در ادامه سخنان خود به تهیه و توزیع ارزاق در شهرستان چالدران اشاره كرد و یادآور شد: در هفته گذشته 22 تن برنج در شهرستان توزیع شده است و از 13 دی نیز نسبت به توزیع برنج در بخش دشتك شهرستان چالدران بین اهالی اقدام خواهد شد.

نماینده مردم ماكو، چالدرن، شوط و پلدشت نیز در این جلسه گفت: ملت ایران علی الخصوص مردم مرزنشین و غیور چالدران و بخش دشتك شایسته هر گونه خدمت و امكانات است.

محمد علیپور ، از زحمات استاندار آذربایجان غربی به جهت عنایت و توجه عالی ایشان به شهرستان چالدران و بخش دشتك تقدیر كرد و افزود: در شرایط اقتصادی حاكم و عدم تخصیص اعتبارات بیشترین تخصیص اعتبارات را در بخش دشتك و جاده آواجیق را شاهد بودیم.

وی به پروژه لوله كشی گاز شهر آواجیق نیز اشاره كرد و گفت:علیرغم هزینه های بالای پروژه لوله كشی گاز به شهر آواجیق پیگیر پیشبرد پروژه هستیم.

سخنگوی كمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به استقرار نمایندگی ادارات اشاره كرد و افزود : خواستار پیگیری استقرار نمایندگی ادارات از فرماندار شهرستان چالدران هستیم.

نماینده مردم شهرستان چالدران ،ماكو ،شوط و پلدشت به تخصیص 2620 میلیارد ریال اعتبار توسعه بخش كشاورزی به استان آذربایجان غربی نیز اشاره كرد و یادآور شد: با تصویب طرح های توسعه كشاورزی و تخصیص تسهیلات شاهد رشد و توسعه اقتصادی منطقه خواهیم بود.

در ادامه رئیس جهاد كشاورزی شهرستان چالدران ،سرپرست اداره صنعت ،معدن و تجارت و اداره گاز شهرستان چالدران توضیحاتی در رابطه با مسائل و مشكلات مردم بخش دشتك در ابتدای سخنرانی فرماندار شهرستان چالدران ارائه دادند.

اهم مسائل و مشكلات مردم بخش دشتك در رابطه با پل ورودی ،جاده آواجیق ،لوله كشی شهر آواجیق ،پزشك مركز بهداشت آواجیق ،استقرار ادارات و نمایندگی ادارات و تسهیلات اعطایی در راستای توسعه بخش كشاورزی بود مورد رسیدگی قرار گرفت.

7128/583

سرخط اخبار استان‌ها