كنترل هوشمند شبكه هاي اجتماعي باعث استفاده مردم از بخش هاي مفيد آن مي شود

قم – فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: با كنترل هوشمند شبكه هاي مجازي اجتماعي مي توانيم از مضرات آنها جلوگيري كنيم و علاوه بر اين مردم از بخش هاي مفيد آن استفاده مي كنند.

به گزارش ایرنا، سردار 'اسماعیل احمدی مقدم' روز چهارشنبه در حاشیه مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی استان قم در جمع خبرنگاران، گفت: اساسا نیروی انتظامی در حوزه فیلترینگ سایت ها مسوولیتی نداشته و تصمیم و اجرای آن برعهده ناجا نیست.

وی در عین حال، كنترل هوشمند شبكه های اجتماعی را نسبت به فیلترینگ كل، به جز سایت های ضد انقلاب، بهتر دانست و گفت: با كنترل هوشمند شبكه های اجتماعی چندگانه علاوه بر اینكه از مضرات آنها جلوگیری می شود، مردم می توانند از بخش های مفید آن بهره مند شوند.

احمدی مقدم ادامه داد: این كار نیاز به نرم افزار دارد كه مسوولان درصدد تهیه آن هستند و با تشكیل شورای فضای مجازی، تصمیم ها سرعت گرفته و تسهیلات برای كاربران اینترنت افزوده می شود و به صورت هوشمندانه، می توان از خطرات و مضرات آن جلوگیری كنیم.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه استان قم از كم جرم ترین استان های كشور است، اظهار داشت: جرایم خشن در این استان نظیر، آدم ربایی، گروگانگیری، سرقت مسلحانه، سرقت بانك و طلافروشی، یا صفر بوده و یا نزدیك به صفر است.

سردار احمدی مقدم اضافه كرد: بالاترین جرایم در استان قم، مربوط به قتل است كه از ابتدای سال جاری تاكنون 12 فقره قتل در استان به وقوع پیوسته است.

وی با اشاره به سرقت های خرد در استان، گفت: این سرقت ها در استان نسبت به شاخص های كشوری كمتر بوده و متاسفانه سارقان از نقاط دیگر كشور در فصل های تردد زوار، اقدام به سرقت می كنند كه تمهیداتی پیش بینی شده تا در آن فصل ها نیز شاهد ارتقاء سطح امنیتی باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، همچنین با اشاره به اینكه فرماندهی انتظامی استان قم در دو سال اخیر از بعد شاخص های ماموریتی به پیشرفت های خوبی دست یافته است، افزود: پیشرفت های قابل ملاحظه ای را در كاهش جرایم، كاهش تصادفات و افزایش قانون گرایی در استان شاهد هستیم.

احمدی مقدم گفت: در این مدت شاهد توسعه زیرساخت های سازمانی، تجهیزات، تاسیسات، اماكن و خودروها در فرماندهی انتظامی استان قم هستیم كه عملكرد این نیرو نسبت به دو سال گذشته، پنج نمره در سطح ارتقاء یافته است.

سردار احمدی مقدم در ادامه، با بیان اینكه قانونی سازی اقامت اتباع مجاز، روندی است كه آرام و بصورت تدریجی در حال انجام است، گفت: این روند نسبت به گذشته و اقامت اتباع مجاز خصوصا افاغنه درحال ارتقاء است و به تدریج صورت می پذیرد.

وی عنوان كرد: افاغنه از ابتدای انقلاب در كشور حضور داشته و در بسیاری از مشاغل سخت حضور دارند، اما شرایط اقتصادی و پایین آمدن ارزش پول ملی، باعث شده تا بسیاری از آنها بصورت داوطلبانه از كشور خارج شوند.

وی گفت: شاخص هایی برای استان های كشور در بعد قانونی سازی اقامت اتباع خارجی مجاز وجود دارد تا به تدریج از حضور اتباع خارجی غیرمجاز جلوگیری شود.

مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی استان قم، روز چهارشنبه با حضور سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و مسوولان استانی در ستاد فرماندهی انتظامی قم برگزار شد.ك/3

553/1535