پرسپوليس ملوان را شش تايي كرد و حريف نفت در يك هشتم نهايي شد

تهران - تيم فوتبال پرسپوليس باجشنواره گلي كه برابرتيم ملوان به راه انداخت،اين تيم را شش تايي كرد و حريف نفت در مرحله يك هشتم نهايي جام حذفي شد.

به گزارش ایرنا؛ در آخرین دیدار مرحله یك شانزدهم نهایی رقابت های فوتبال جام حذفی كه عصر روز چهارشنبه در ورزشگاه ازادی برگزار شد، تیم پرسپولیس با نتیجه باور نكردنی 6 برصفر تیم ملوان را مغلوب كرد.

گل های این دیدار را هادی نوروزی دردقایق 3 و 51 ،كریم انصاری فرد دردقایق 19، 76 و 81 وغلامرضارضایی دردقیقه 83 به ثمر رساندند تا تیم شان رقیب نفت در مرحله یك هشتم نهایی این رقابت ها شود.

این دیدار درحالی آغازشد كه یحیی گل محمدی به جای مانوئل ژوزه روی نیمكت پرسپولیس نشسته وبرای اولین باراین تیم را هدایت می كرد. ضمن انكه هواداران پرسپولیس هم به شدت علیه مازیار زارع شعار سر می دادند.این شعارها كه تا شروع بازی ادامه داشت.

بازیكنان پرسپولیس كه با كادرفنی جدید این تیم بدنبال نخستین پیروزی بودند ازهمان ابتدا حملات زیادی را برروی دروازه تیم ملوان طراحی كردند و خیلی زود و در دقیقه 3 توسط هادی نوروزی به گل رسیدند.

بازیكنان تیم ملوان كه این گل را باورنداشتند توپ ومیدان را برای دقایقی دردست گرفتندوبه دفعات دروازه پرسپولیس را تهدیدكردند كه این فرصت ها با درخشش ˈنیلسونˈ برزیلی دردرون دروازه پرسپولیس از دست رفت.

درادامه بازیكنان پرسپولیس جلو كشیده و باردیگر مالكیت توپ را از آن خود كردند و خود را به دروازه تیم ملوان نزدیك كردند. حملات بازیكنان این تیم سرانجام نتیجه دادوكریم انصاری فرد در دقیقه 19 با استفاده از اشتباه خط دفاعی ملوان خود را درموقعیت گلزنی قرارداد و با یك بغل پای ساده دروازه ملوان را گشود تا اختلاف این دو تیم در نیمه نخست این دیدار به 2 گل برسد.

بازیكنان ملوان درادامه این دیداربه دنبال تغییرنتیجه بودندكه تلاش آنان بی نتیجه بود،ازسوی دیگر بازیكنان پرسپولیس كه به دنبال حفظ نتیجه بودند چشم به ضد حملات داشتند كه حملات آنان نیز بی اثر بود و بازیكنان دو تیم با همین نتیجه به رختكن رفتند.

نیمه دوم باحملات بازیكنان تیم ملوان برروی دروازه تیم پرسپولیس آغازشد.آنان كه حذف ازرقابت های جام حذفی را باور نداشتند، بدنبال گل زدن به حریف بودند كه علیرغم خواست آنان این تیم پرسپولیس بود كه به گل سوم رسید.

این گل كه دردقیقه 50 وتوسط هادی نوروزی زده شد بازهم بدنبال اشتباه مدافعان تیم ملوان از یك سو و فرصت طلبی مهاجم تیم پرسپولیس از سوی دیگر بدست آمد.

محمد احمد زاده كه حذف تیمش را از رقابت های جام حذفی نظاره گر بود دست به تغییر درتركیب زد تا بتواند فاصله را كمتر كند كه این ترفند جواب نداد.

درنقطه مقابل یحیی گل محمدی نیزدست به تغییردرتركیب اصلی زد ودرنخستین تعویض غلامرضا رضایی را به جای هادی نوزوزی به زمین فرستادوبلافاصله علی كریمی را اززمین خارج و عادل كلاه كج را به درون زمین فرستاد.

بازی برخلاف آنچه كه دو تیم به دنبال آن بودنددراین دقایق متعادل بود و توپ بیشتر درمیانه میدان درجریان بود و حملات پراكنده بازیكنان دو تیم ثمری نداشت تا اینكه در دقیقه 75 محمد نوری با پاسی زیبا، كریم انصاری فرد را در محوطه جریمه صاحب موقعیت گلزنی كرد و در دقیقه 76 گل چهارم این تیم را به ثمر رساند.

این پایان كار این بازی برای پرسپولیس و كریم انصاری فرد نبود و این بازیكن باردیگرودر دقیقه 81 گل سوم خود و پنجم تیم پرسپولیس را وارد دروازه ملوان كرد.

حملات تیم پرسپولیس همچنان ادامه داشت وغلامرضا رضایی دردقیقه 83 از بهم ریختگی مدافعان تیم ملوان درمحوطه جریمه استفاده كرد و ششمین گل تیم پرسپولیس را وارد دروازه ملوان كرد.

محسن تركی قضاوت این دیداررا برعهده داشت.وی دراین بازی به بابك پورغلامی وپژمان نوری از تیم ملوان و كریم انصاری فرد،علی كریمی و امیر حسین فشنگچی از تیم پرسپولیس كارت زرد نشان داد و آنان را جریمه كرد.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران و درادامه رقابت های مرحله یك هشتم نهایی جام حذفی 19 دی ماه به دیدار تیم نفت تهران خواهد رفت.

ورزشی.(5)**9144**1590

سرخط اخبار ورزش