رييس حوزه علميه امام جعفر صادق(ع):سبك زندگي منهاي دين دوام ندارد

سميرم،اصفهان–رييس حوزه علميه امام جعفر صادق(ع) سميرم گفت: سبك زندگي به روش غربي و غير ديني دوام و استحكامي ندارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام'علیرضا مطلب' شامگاه دوشنبه در كارگروه اجتماعی شهرستان سمیرم افزود: یك زندگی سالم برگرفته از منش و روش بزرگان و علمای دینی است.

وی با اشاره به از هم گسیختگی نوع زندگی آمریكایی تصریح كرد: این نوع زندگی سرشار ار بی بندوباری، فساد، ابتذال و پوچگرایی است و هدفی جز دنیا طلبی و مادی گرایی دنبال نمی كند.

به اعتقاد این مسوول، تربیت اسلامی با بهره گیری از الگوهای والای معرفتی و انسانی و استفاده از كلام ناب قرآن و ائمه معصومین بهترین راه و روش برای زندگی كردن است.

رییس حوزه علمیه امام صادق(ع) سمیرم اظهار داشت: استعانت جستن از سبك زندگی بزرگان، احترام به مادر و پدر و توجه به حلال و حرام در پایداری اعتقادی و زندگی عاری از گناه موثر است.

حجت الاسلام مطلب خاطرنشان كرد:مادامی كه آداب و سنن اسلامی در همه ابعاد زندگی و فعالیت ما برقرار و یك اصل اساسی باشد سختی های ظاهری و دنیوی سهل و گذرا خواهد بود.

وی افزود: دوری از تجمل، پرهیز از دورغ و امیال زودگذر دنیوی، تغییر نگاه به مسائل جاری و روزمره با توجه به معاد و توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منكر از مصادیق سبك زندگی سالم و همراه با آرامش است.

شهرستان سمیرم با افزون بر یكصد هزار جمعیت در 160 كیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

7147/پ/1042

سرخط اخبار استان‌ها