استاندار ايلام: پژوهش پايه كمال و سعادت جامعه است

ايلام - استاندار ايلام گفت: پژوهش پايه كمال و سعادت بشر و خاستگاه توسعه، پيشرفت، رفاه و پيروزي ملت ها است.

به گزارش ایرنا، 'محمود عباس زاده' روز شنبه به مناسبت آغاز هفته پژوهش، با حضور در آیین زنگ پژوهش در ایلام اظهار كرد: پسرفت، درجازدن، انجام كار با هزینه های غیرمتعارف و سنگین، سردرگمی و بهره وری ناچیز همه ناشی از نبود تحقیق و پژوهش در جامعه است كه نتیجه این وضعیت به ناكارآمدی ختم می شود.

وی ادامه داد: اگر پژوهش؛ مساله محور باشد و با رعایت مبانی روشی و علمی انجام شود، دامنه و گستره تاثیرگذاری آن افزایش می یابد و منجر به رشد و نهادینه شدن خلاقیت، نوآوری، گسترش علم و فناوری و دست آخر توسعه و پیشرفت جامعه خواهد شد.

استاندار ایلام با بیان اینكه بسیاری از پاسخ سووال های جامعه را پژوهش مشخص می كند، افزود: هفته پژوهش مبنای پاسخ به پرسش های ریشه ای در حوزه و عرصه تحقیق است.

عباس زاده تاكید كرد: اولویت های پژوهشی جامعه در محورها و موضوع های مختلف باید مشخص و نهادینه شود تا فرصت لازم برای انجام فعالیت ها و كارهای تحقیقاتی از سوی نخبگان و پژوهشگران فراهم آید.

وی با بیان این كه مشكل پژوهش در كشور، كمبود اعتبار نیست، گفت: هر پژوهشی كه بتواند حتی به مشكل و مساله ای در استان پاسخ دهد و گره ای از مشكلات مردم را حل كند، مفید و ارزشمند خواهد بود.

مدیر ارشد استان ایلام ادامه داد: اگر این موضوع محقق شود به طور قطع مورد استقبال، توجه و اقبال مدیران استانی قرار خواهد گرفت. ك/2

7177/565

سرخط اخبار استان‌ها