بيش از 38 هزار جلد كتاب بين كانون هاي مساجد كرمانشاه توزيع شد

كرمانشاه - مسوول دبيرخانه كانون هاي فرهنگي و هنري مساجد استان كرمانشاه گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 38 هزار جلد كتاب در زمينه هاي مختلف در بين كانون هاي مساجد كرمانشاه توزيع شده است.

'طیب صفری' روز شنبه به ایرنا افزود: كتاب های توزیع شده در بین كانون های مساجد در زمینه های قرآن، مفاتیح، نهج البلاغه، كمك درسی و آموزشی، عمومی، داستان و كودك و نوجوانان بوده است.

وی با اشاره به اینكه 339 باب كانون فرهنگی و هنری مسجد در استان كرمانشاه به ثبت رسیده است، اظهار كرد: تعداد كتابخانه های مساجد در كرمانشاه 70 باب است كه از این تعداد 53 باب شهری و 17 باب روستایی است.

صفری با توجه به نبود فضای مناسب فرهنگی برای راه اندازی كتابخانه در برخی از مساجد، گفت: تعداد 85 باب كتابخانه باز در شبستان این مساجد راه اندازی و تجهیز شده است.

مسوول دبیرخانه كانون های فرهنگی و هنری مساجد استان كرمانشاه، با اشاره به اینكه 50 هزار نفر عضو كتابخانه های مساجد استان هستند، افزود: وجود كتابخانه های مساجد نشان دهنده روند تكامل علم در اسلام و سرزمین های اسلامی است و می توان مبدا و سرچشمه كتابخانه را مسجد دانست.

وی با بیان اینكه باید با مجهز كردن اعضای كانون های مساجد به علم روز، نقشه های دشمنان را خنثی كنیم، گفت: برای اینكه مطالعه و فرهنگ كتابخوانی در كشور توسعه پیدا كند، باید اول نیازسنجی كنیم و مطابق نیازهای هر قشر كتاب را در اختیارشان قرار دهیم.

567

سرخط اخبار استان‌ها