شعبه منطقه اي انجمن علوم سياسي ايران در زنجان راه اندازي شد

زنجان - دومين شعبه منطقه اي انجمن علوم سياسي ايران در استان زنجان با حضور اساتيد برجسته اين رشته آغاز به كار كرد.

به گزارش ایرنا، رییس انجمن علوم سیاسی ایران، روز چهارشنبه در مراسم آغاز به كار شعبه منطقه ای انجمن علوم سیاسی ایران در زنجان، گفت: اولین شعبه منطقه ای این انجمن در استان آذربایجان شرقی برای پوشش فعالیت علمی اساتید و دانشجویان این رشته آغاز به كار كرد.

مجتبی مقصودی افزود: این انجمن با هدف گسترش دانش سیاست و تعمیق علمی این حوزه در استان زنجان و استانهای همجوار راه اندازی می شود.

وی یادآورشد: دفتر زنجان باید با استانهای همجوار در زمینه گسترش علوم سیاسی فعالیت گسترده داشته باشد.

مقصودی اظهار كرد: انجمن علوم سیاسی ایران، از ابتدای تاسیس در تلاش بود تا فعالیت های خود را معطوف به پایتخت و استان تهران نكند.

رییس انجمن علوم سیاسی ایران، گفت: با وجود اینكه تمامی فعالیت های این انجمن و اعضای آن در حوزه مسائل سیاسی است، اما تا كنون تمام تلاش خود را برای خودداری از ورود به عرصه سیاست به كار بسته است.

وی تمامی اعضای این انجمن را اساتید و اعضای هیات علمی و دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاه های مختلف كشور عنوان كرد.

مقصودی تعداد اعضای این انجمن را 320 نفر كه اغلب آنان را اعضای هیات علمی دانشگاه مختلف كشور تشكیل می دهند خواند.

رییس انجمن علوم سیاسی ایران، همایش ها و كارگاه های برگزار شده از سوی این انجمن را دارای كیفیتی بالا عنوان كرد و علت اصلی آن را وجود و حضور اساتید برجسته و به نام كشور در این برنامه ها خواند.

وی افزود: انتشار كتب مختلف علمی، اطلاع رسانی در زمینه های مختلف در دو سایت متعلق به این انجمن و برگزاری همایش های سالانه از جمله اقدامات بزرگ انجمن علوم سیاسی است.

مقصودی به وجود پنج كمیته علمی فعال در زیر مجموعه این انجمن اشاره كرد و هر یك از آنها را دارای فعالیت های گسترده علمی و آموزشی برشمرد.

7319/596