بيداري اسلامي نشات گرفته از انقلاب اسلامي ايران است

تهران - 'علي رمضان الاوسي' استاد علوم اسلامي دانشگاه بين المللي لندن تاكيد كرد: آنچه امروز در جهان عرب روي مي دهد، امتداد 'بيداري اسلامي' است كه منشا و محرك آن انقلاب اسلامي ايران مي باشد .

وی روز چهارشنبه در حاشیه 'اجلاس جهانی اساتید دانشگاه ها و بیداری اسلامی' در تهران در گفت و گو با ایرنا گفت: این بیداری كه به لطف رهبری امام خمینی (ره) و اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی به وجود آمده، مرزهای جغرافیایی را درنوردید و در دل همه مستضعفان جهان وارد شد.

وی با اشاره به دوگانگی رفتار كشورهای غربی در برخورد با انقلابهای ناشی از بیداری اسلامی در منطقه افزود: به همین دلیل استعمارگران از این وضع نگران شدند، در حالی كه مستضعفان جهان، خواهان رویكرد تغییر و برقراری دمكراسی هستند.

وی با اشاره به سكوت آمریكا وغرب در برابر كشتار مردم بحرین و بزرگ نمایی بحران سوریه نیز گفت: كمك های عربستان، قطر و آمریكا به معارضان سوری موجب بروز بحران در این كشور شده است.

وی به حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مسلمانان جهان اشاره و اضافه كرد: انقلاب اسلامی در تاریخ خود همواره بر علیه ظلم و دیكتاتوری قیام نموده و از مظلومان در فلسطین و دیگر نقاط جهان حمایت كرده است .

الاوسی پیروزی اخیر انقلاب 'غزه' بر تجاوز صهیونیست ها را نمونه خوبی از كمك های ایران عنوان كرد .

وی با بیان این مطلب كه بیداری اسلامی در كشورهای عربی نشانه ظلم و ستم حاكمان خودكامه این كشورها است، به استكبار جهانی در مورد ادامه ظلم به مسلمانان جهان، هشدار داد .

وی اضافه كرد: به رغم دستاوردهای زیاد انقلاب های ناشی از بیداری اسلامی، مسلمانان باید مراقب توطئه دشمنان برای منحرف ساختن این انقلاب ها باشند.

خاورم** 1453**1651

سرخط اخبار جهان