رزمايش نيروي زميني ارتش در منطقه عمومي خوزستان با موفقيت پايان يافت

اهواز- سومين و آخرين مرحله از رزمايش نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران بعد از ظهر امروز (سه شنبه) با موفقيت در منطقه عمومي خوزستان پايان يافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این رزمایش روز دوشنبه با رمز مقدس 'یا حسین' با فرمان فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدف بالا بردن توان رزمی و زرهی یگان های زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شده بود.

سخنگوی این رزمایش گفت: در سومین مرحله از این رزمایش ابتدا توسط تیم پهپاد یگان های عمل كننده به منظور جمع آوری اخبار و اطلاعات به صورت مصور از دشمن در منطقه شناسایی انجام گرفت و با تك نیروهای زرهی و آتش سنگین توپخانه به سمت دشمن فرضی ادامه یافت و مواضع دشمن فرضی نابود و به تصرف نیروهای عمل كننده در آمد.

امیر سرتیپ 'سید علی مهرابی' افزود: در ادامه این رزمایش، دشمن فرضی با عملیات 'هلی برن' به پشت نیروهای خودی و تك سنگین نیروهای خودی به سمت چتربازهای دشمن فرضی، آنان را منهدم و تار و مار كردند.

بنا به این گزارش در پایان این رزمایش موفقیت آمیز ، امیر سرتیپ 'احمدرضا پوردستان' فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنان كوتاهی تهدیدات اخیر امریكا و اسراییل را علیه جمهوری اسلامی ایران توخالی و حمله به كشورمان را امری محال توصیف كرد.

در ادامه سردار 'علی صفاری' ناظر ستاد كل نیروهای مسلح با ارزیابی مثبت این رزمایش، رزمایش عاشورا را الگویی مناسب برای سایر یگان های زرهی توصیف كرد.

ك/2 646/320