خروجي دانش بايد مهارت محور و كارآفرين باشد

اروميه - مديركل آموزش فني و حرفه‌اي استان آذربايجان غربي گفت: خروجي دانش بايد مهارت محور و كارآفرين باشد.

جمشید اسعدی در دیدار با یكی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: با تحقق این امر نیروی انسانی متخصص و مهارت دیده می تواند با ویژگی های جامعه فرا مدرن امروز گام های هماهنگ بردارد.

وی با اشاره به رسالت آموزش فنی و حرفه ای در تربیت نیروی كار ماهر و متخصص اظهار كرد: ارتقای سطح مهارتی احاد جامعه در ایجاد زمینه های اشتغال مولد و پایدار و توانمندسازی نیروی كار از وظایف اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد.

وی اضافه كرد: تربیت و افزایش كارآیی، اثر بخشی نیروی انسانی مورد نیاز در بخش ‌های مختلف صنعت، خدمات، كشاورزی و فرهنگ و هنر براساس نیاز بازار، ارتقای سطح فرهنگ مهارت‌ آموزی و نهادینه كردن فرهنگ كسب و كار مبتنی بر استعداد، دانش، ذوق، مهارت، فناوری و تخصص و توانایی با رویكرد ارزش‌های اسلامی از مهم‌ترین اهداف نظام آموزش مهارت و فناوری است.

مدیر كل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی دستیابی به توسعه پایدار، اشتغال مولد، بهره وری بنگاههای اقتصادی و فناوری پیشرفته را مستلزم توسعه منابع انسانی و ارتقاء سطح دانش و مهارت فنی و حرفه ای نیروی كار عنوان كرد و گفت: این مهم با نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در استان و ارتقای منزلت مهارتهای فنی و حرفه ای در میان آحاد جامعه به ویژه جوانان محقق می شود.

نادر قاضی پور نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی گفت: با انعكاس صحیح و اصولی معنی و مفهوم كار و تولید در شرایط كنونی خواهیم توانست به بهترین شكل ممكن از ظرفیت، و توانمندی های موجود، در جهت ایجاد اشتغال پایدار و ارتقا تولید ملی بهره ببریم.

همچنین نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی بعد از این دیدار از كارگاههای مهارت آموزی مركز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای ویژه خواهران شهرستان ارومیه بازدید كرد.

8136/583

سرخط اخبار استان‌ها