تعرض به سفارت ايران در برلين با كينه از پيروزي مقاومت فلسطين در غزه

برلين -گروهي از مخالفان نظام جمهوري اسلامي كه از سوي حاميان صهيونيست ها در آلمان حمايت مي شدند،عصر روز چهارشنبه به ساختمان سفارت ايران در برلين تعرض كردند.

به گزارش ایرنا،تعرض كنندگان كه تعداد آنها حدود 20 نفر بود در شرایطی به ساختمان سفارت ایران در برلین حمله كردند كه شعارهای آنها مبنی بر اینكه 'غزه با موشك های ساخت ایران پیروز شد' به خوبی نشان می داد كه از سوی محافل صهیونیستی برای این اقدام حمایت و پشتیبانی شده بودند.

تعرض به ساختمان نمایندگی سیاسی ایران در آلمان درحالی عصر امروز انجام شد كه پلیس این كشور نیز برغم اینكه در تماس های مكرر در جریان این اقدام قرار گرفته بود، همكاری خوبی بعمل نیاورده و با تاخیر در صحنه حاضر شد.

تعرض كنندگان با وجود تعداد كم، كاملا مجهز بوده و با استفاده از تجهیزات كامل دست به این اقدام زدند به طوری كه با استفاده از وسایلی همچون نردبان تاشو و سیم چین های قوی در كوتاه ترین زمان موفق به عبور از نرده های بلند و سیم خاردار محافظ آن شده و وارد محوطه سفارت شدند.

نكته قابل توجه دیگر اینكه تعدادی خبرنگار و روزنامه نگار نیز به هنگام تعرض معاندین به سفارت ایران،در محل حضور داشتند كه نشان دهنده برنامه ریزی قبلی و پشتیبانی از یك ناحیه خاص در رابطه با این حمله بوده است.

بعد از ورود با تاخیر نیروهای پلیس به ساختمان سفارت، تعدادی از تعرض كنندگان موفق به فرار شدند اما به گفته منابع پلیس، 12 نفر از حمله كنندگان دستگیر شده اند.

بدنبال این اقدام،سفیر جمهوری اسلامی ایران با حضور در وزارت امور خارجه آلمان مراتب اعتراض خود را نسبت به تعرض وحشیانه و كم كاری پلیس این كشور در تامین امنیت ساختمان سفارت برغم اطلاع قبلی اعلام كرد.

به گفته یك مقام آگاه، 'گیدو وستروله'، وزیر امور خارجه آلمان ساعتی قبل در تماس تلفنی با علی اكبر صالحی وزیر امور خارجه ایران، مراتب تاسف خود را از بابت اقدام این گروه متعرض اعلام و تاكید كرده كه در سریع ترین زمان ممكن موضوع را پیگیری خواهد كرد.

اروپام** 1701