۳ آذر ۱۳۹۱،‏ ۱۴:۴۰
کد خبر: 80427866
۰ نفر
خطيب جمعه شهركرد:صبر حسيني مهمترين درس مكتب عاشوراست

شهركرد- نماينده ولي فقيه در چهارمحال وبختياري و امام جمعه شهركرد با يادآوري قيام بزرگ امام حسين (ع) تاكيد كرد:صبر حسيني مهمترين درس مكتب عاشوراست.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام 'محمد علی نكونام ' در خطبه های این هفته نماز جمعه شهركرد در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) افزود:عاشورا، مكتب و دانشگاه بزرگ انسان پروری است و صبر، گذشت و ایثار از دیگر آموزه های این مكتب حقیقی است.

وی تصریح كرد: عاشورا، سپری مقاوم در برابر جنگ روانی، جنگ اقتصادی و جنگ نظامی دشمنان است و جنگ اقتصادی و روانی دشمن ،صبر حسینی می خواهد.

امام جمعه شهركرد یادآور شد:یكی دیگر از درس های بزرگ قیام عاشورای حسینی ،توبه كردن افراد خطاكار است كه عاشورا نشان داد توبه كردن افراد می تواند آنان را به دامان اسلام بازگرداند.

به گفته وی، حر بن یزید یكی از فرماندهان دشمن در جنگ كربلا بود كه پس از توبه كردن و پذیرش ولایت،به سعادتی بزرگ رسید.

نكونام یادآور شد: كسانی كه نسبت به انقلاب اسلامی ایران جفا كردند ،با توبه كردن می توانند به دامان ملت بازگردند.

خطیب جمعه شهركرد یادآور شد:ولایت مداری، یكی دیگر از درس های مهم عاشورا بود كه حضرت عباس علیه السلام الگوی بزرگ ولایت مداری در قیام عاشوراست.

نكونام گفت: عاشورا نشان داد راه رستگاری افراد پیروی از ولایت فقیه است و ولایت فقیه انسان را به سرمنزل مقصود می رساند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال وبختیاری،پیروزی مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی را یك حركت بزرگ برای مقاومت منطقه دانست و تاكید كرد: غزه، یك قطعه كوچكی است، اما با مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس نشان داد كه مقاومت بهترین راه برای ایستادگی در برابر ظالم است.

نكونام فرارسیدن هفته بسیج را یادآور شدو گفت:بسیج مكتب ایثار و شهادت است و بسیجیان ادامه دهنده قیام عاشورای حسینی می باشند.

به گزارش ایرنا، ائمه جمعه سراسر چهارمحال وبختیاری نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه بر هر چه با شكوه برگزار شدن آیین های عزاداری سید و سالار شهیدان تاكید كردند.

7359/508