تاكيد دكتر احمدي‌نژاد و مرسي بر لزوم اجماع بين‌المللي عليه تجاوزگري رژيم صهيونيستي

تهران - دكتر احمدي‌نژاد و محمد مرسي بر ضرورت ايجاد اجماع بين‌المللي به منظور جلوگيري از تداوم تجاوزگري هاي رژيم صهيونيستي و كشتار مردم بي‌دفاع غزه و فلسطين تأكيد كردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ دكتر محمود احمدی نژاد در مكالمه تلفنی با رییس جمهور مصر با قدردانی از تلاش های وی برای برقراری آرامش، امنیت و ثبات در غزه اظهار داشت: تكلیف انسانی و دینی بر ما حكم می كند كه برای جلوگیری از كشتار مردم بی‌گناه غزه و برقراری آرامش و امنیت پایدار در این منطقه و نیز تمام سرزمین فلسطین تلاش كنیم.

رییس جنبش عدم تعهد در ادامه با اشاره به نگرانی های موجود در بین ملت‌های منطقه و جهان از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه گفت: باید با طرح مشخصی برای جلوگیری از تداوم كشتار و خونریزی در غزه وارد عمل شده و بر اساس رایزنی با سایر كشورها، اجماعی در عرصه بین المللی علیه تجاوزگری رژیم صهیونیستی ایجاد گردد.

رییس جمهور تصریح كرد: لازم است تمام تلاش خود را برای پایان بخشیدن به كشتار و قتل عام زنان و كودكان و مردم مظلوم غزه و فلسطین به كار گیریم.

محمد مرسی رییس جمهور مصر نیز در این تماس تلفنی با تاكید بر اینكه نگران مردم غزه بوده و در تلاش برای جلوگیری از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در این منطقه است، تصریح كرد: بنده نیز با بسیاری از روسای كشورها تماس گرفته و در تلاش هستم، یك اجماع نظر بین المللی در مقابل تجاوز و تعدی رژیم صهیونیستی به غزه ایجاد شود.

محمد مرسی همچنین بر لزوم ایجاد اجماع جهانی با هدف اعمال فشار عمومی علیه كشتار و خونریزی صهیونیست‌ها در غزه و فلسطین تأكید كرد.

شبد** 3404