۲۸ آبان ۱۳۹۱،‏ ۱۴:۳۱
کد خبر: 80420744
۰ نفر
جشنواره ماه كتاب با نقد رمان شينا پايان مي يابد

تهران - نقد و بازخواني رمان ' دختر شينا' و افتتاح 'باشگاه كتاب' پايان بخش برگزاري يك ماهه نخستين جشنواره 'ماه كتاب' فرهنگسراي انقلاب اسلامي است.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از فرهنگسرای انقلاب اسلامی، 'مهدی فروتن' رییس فرهنگسرای انقلاب گفت: كتاب 'دختر شینا' از برترین آثار خاطره نگاری حوزه دفاع مقدس است كه با قلمی روان به روایت زندگی زنانی می پردازد كه گرچه در جنگ حضور نداشتند اما سنگینی رزم مردان جنگ بر شانه های آنان بوده و البته در ادبیات ما كمتر اثری درباره آن دیده شده است.

وی به حضور بهناز ضرابی زاده، نویسنده كتاب و معصومه ابراهیمی هژیر، فرزند راوی داستان در نشست 'باشگاه كتاب' اشاره و خاطر نشان كرد: این نشست فرصتی است تا دوباره به ظرفیت های عنوان نشده و گاه فراموش شده ادبیات دفاع مقدس بپردازیم و حضور نویسنده و فرزند راوی داستان این امكان را فراهم می كند تا چرایی موفقیت های دختر شینا را مرور كنیم.

رییس فرهنگسرای انقلاب اسلامی بر لزوم نقد آثار حوزه ادبیات دفاع مقدس تاكید كرد و افزود : مرتضی سرهنگی، مسوول دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و راضیه تجار، نویسنده و منتقد كه سال هاست در حوزه در این زمینه به فعالیت می پردازند، میهمان باشگاه كتاب هستند و به بررسی نقاط ضعف و قوت این داستان می پردازند.

فروتن زمان برگزاری نخستین نشست باشگاه كتاب فرهنگسرای انقلاب اسلامی را سه شنبه سی ام آبان ساعت 16 عنوان كرد.

وی به پایان چاپ اخیر كتاب دختر شینا و كمیابی آن در بازار كتاب اشاره و برنامه های باشگاه كتاب فرهنگسرا برای مطالعه رمان دختر شینا را این گونه بیان كرد: فرهنگسرای انقلاب اسلامی برای مطالعه این كتاب توسط مخاطبان با همكاری نویسنده و ناشر توانست تعداد محدودی از این كتاب را تهیه و از طریق میز باشگاه كتاب آن را به اعضای كتابخانه ها امانت داده و با تخفیف 50 درصد به فروش برساند تا اعضای باشگاه و مخاطبان نشست، بتوانند به سهولت آن را تهیه كنند. این كتاب با وجود عرضه در بیست و پنجمین نمایشگاه كتاب تهران تا كنون 6 بار تجدید چاپ شده است.

رییس فرهنگ سرای انقلاب اسلامی درپایان برنامه های نخستین جشنواره 'ماه كتاب ' را یادآور شد و گفت: ماه كتاب با برنامه های ویژه از ابتدای آبان ماه كار خود را با برنامه های متنوعی در حوزه كتاب وكتاب خوانی و برای گروه های گوناگون مخاطبان آغاز كرد كه از آن جمله می توان به گلستان كتاب و ایستگاه های فرهنگی هنری كتاب برای كودكان، نشست چهره به چهره نویسندگان با دانش آموزان در روزهای 21 تا 27 آبان، نمایشگاه اسناد كتاب، عضویت افتخاری كتابخانه ها، بازدید ازچاپخانه كتاب، عیدی كتاب در عید غدیر، نمایشگاه كتاب، بازدید از كتابخانه ملی و نمایشگاه جلد كتاب با عنوان 'روزهای آخر آبان' اشاره كرد.

نمایشگاه روزهای آخر آبان كه به ارائه آثار گرافیكی جلدهای برتر كتاب های انتشارات سوره اختصاص یافته تا پایان آبان به كار خود ادامه می دهد.

فراهنگ (1)**1630**1588