۲۶ آبان ۱۳۹۱،‏ ۱۴:۴۰
کد خبر: 80417621
۰ نفر
امام جمعه شهركرد: مكتب حسيني حامي مظلومان فلسطين است

شهركرد - نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد گفت: مكتب حسيني ياور و حامي مظلومان ستمديده فلسطين است.

حجت الاسلام 'محمدعلی نكونام 'در خطبه های نخستین جمعه ماه محرم الحرام در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهركرد افزود: آرمان مكتب حسینی دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم است لذا همه مسلمانان باید در برابر ظلم رژیم اشغالگر قدس ایستادگی كنند.

وی تاكید كرد: كشتار مردم بی دفاع غزه از سوی رژیم اشغاگر قدس نشانگر زوال صهیونیسم است.

امام جمعه شهركرد گفت: مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس ریشه در مكتب حسینی دارد و بزرگترین درس قیام عاشورای اباعبدالله حسین علیه السلام مقاومت در برابر ظالمان بوده است.

وی افزود: مردم ایران اسلامی با پیروی از مكتب حسینی سید و سالار شهیدان، مقاومت را در بین مردم منطقه الگو كرده اند.

او تاكید كرد: رژیم اشغالگر قدس با حمله به مردم بی دفاع غزه می خواهد بیداری اسلامی منطقه را آزمایش كند تا با برهم زدن آرامش منطقه جلو انقلاب اسلامی مردم را بگیرد.

نكونان گفت: از سوی دیگر رژیم اشغالگر قدس با حمله به غزه می خواهد اذهان مردم جهان را نسبت به مقاومت مردم سوریه در برابر توطئه های تروریستی كشورهای غربی منحرف كند.

امام جمعه شهركرد ادامه داد: رژیم صهیونیستی می خواهد با حمله به غزه دوباره نظر یهودیان جهان را به خود جلب كند.

نكونام همچنین فرارسیدن ماههای عزای حسینی را یادآور شد و گفت: در مكتب امام حسین علیه السلام شیعه حسینی باید دانشمند باشد لذا دنیاپرستی در این مكتب جایگاهی ندارد.

وی افزود: قیام عاشورای حسینی الگویی برای شهیدان انقلاب اسلامی بود تا ولایتمداری خود را ثابت كنند و مردم ایران اسلامی پس از سه دهه از پیروزی انقلاب با پیروی از مكتب حسینی ولایتمداری خود را در همه زمینه ها اثبات كرده اند.

7359