مجموعه هتل لاله پارك ناب تبريز 60 درصد پيشرفت فيزيكي دارد

تبريز- رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: مجموعه هتل لاله پارك ناب تبريز از 60 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، تراب محمدی دربازدید از این طرح افزود: این مجموعه علاوه برهتل از بخش های دیگری همچون مراكز تجاری و تفریحی نیز تشكیل شده است.

وی گفت: وجود چنین مجموعه های چند منظوره مجهز، تاثیر بسیار خوبی در آینده گردشگری این استان خواهد داشت.

محمدی برآورد هزینه احداث این مجموعه را بالغ بر 100 میلیون دلار عنوان كرد كه به گفته سرمایه گذاران طرح، بیش از 65 درصد این مبلغ تاكنون هزینه شده است.

عضو شورای مشورتی گردشگری كشور همچنین از افتتاح مركز خرید و هایپر ماركت پنج هزار و 300 متر مربعی این مجموعه خبر داد و گفت: حضور برندها و تولیدكنندگان برتر جهانی در این مركز نشان دهنده تغییر دیدگاه ها و ذهنیت های جهانی نسبت به سرمایه گذاری های انجام گرفته در كشور است.

محمدی یادآور شد: این سازمان حمایت از سرمایه گذاران را در راستای راه اندازی طرح ها كه توسعه استان را در پی خواهد داشت در دستور كار قرار داده است.

مدیر پروژه لاله پارك ناب تبریز نیز در این بازدید زیربنای این مجموعه را 92 هزار متر مربع اعلام كرد كه بخش هایی از آن بهره برداری یا طی چند ماه آینده آماده بهره برداری خواهند بود.

محمود مولوی با تشریح بخش های اقامتی مجموعه یادآور شد: این هتل از 192 اتاق، 25 سوئیت و یك رویال سوئیت تشكیل شده است.

وی خاطرنشان كرد: استخر، سونا، حمام ترك، سالن كنفرانس چند منظوره 1300 نفری، 5 سالن مختلف كنفرانس كوچك، تالار اصلی و 16 رستوران و فست فود بخشی از امكانات قسمت های اقامتی و هتل مجموعه لاله پارك ناب را تشكیل می دهند.

مولوی همچنین بخش تجاری مجموعه را در پنج طبقه و در فضایی بالغ بر 73 هزار متر مربع اعلام كرد و گفت: 140 مغازه، پاركینگی با ظرفیت حدود 1200 خودرو و فضای بازی كودكان به وسعت 2 هزار متر مربع قسمت های مختلف مركز تجاری مجموعه هتل را تشكیل می دهند كه طبق پیش بینی ها بهمن ماه سال جاری آماده بهره برداری خواهد شد.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها