۱۲ آبان ۱۳۹۱،‏ ۱:۵۳
کد خبر: 80397520
۰ نفر
اعلام حمايت شهردار نيويورك از اوباما

نيويورك - در حالي كه مردم نيويورك از خسارت برجاي مانده از ابرتوفان سندي با محدوديت ها و سختي هاي زيادي مواجه هستند و بخش هاي وسيعي ازاين شهر همچنان در خاموشي به سر مي برد، شهردار نيويورك از باراك اوباما اعلام حمايت كرد.

به گزارش ایرنا، مایكل بلومبرگ كه به عنوان یك سیاستمدار مستقل شناخته می شود و پیش از این از باراك اوباما و میت رامنی انتقاد می كرد، عصر پنجشنبه اعلام كرد توفان سندی ذهنیت مرا نسبت به انتخابات ریاست جمهوری در آمریكا تغییر داده و اعلام می كنم كه اوباما نامزد برتر است و همه باید از او حمایت كنیم.

بلومبرگ تا پیش از این از باراك اوباما و میت رامنی انتقاد می كرد و دو نامزد را به بی توجهی به مشكلات و خواسته های اساسی مردم آمریكا متهم كرده بود.

اما وی اكنون می گوید به دنبال توفان سندی دریافته است كه اوباما بهترین شخص برای ریاست جمهوری آمریكا است و او می تواند با قدرت با مسئله تغییرات آب و هوایی كه در شكل گیری توفان سندی مقصر است مقابله نماید.

بلومبرگ با اشاره به تغییرات آب وهوایی در جهان و تاثیر آن بر خشكسالی و سیل در آمریكا و دیگر كشورها تصریح كرد: این وظیفه رئیس جمهور آینده خواهد بود كه با این مسئله حساس بطور جدی روبرو شود.

ناظران سیاسی در آمریكا موضعگیری بلومبرگ در تایید نامزدی باراك اوباما را مهم ارزیابی كرده و می گویند كه این تحول نشان می دهد كه توفان سندی بر روند مبارزه انتخاباتی فشرده میان رامنی و اوباما تاثیر گذاشته است.

در ماه های گذشته میت رامنی نامزد جمهوریخواهان و باراك اوباما رقیب دموكرات وی تلاش داشتند تا نظر مساعد شهردار نیویورك را به خود جلب كنند، چراكه موضعگیری وی تاثیر قابل توجهی بر رای افراد مستقل در انتخابات خواهد گذاشت.

تایید باراك اوباما توسط بلومبرگ در حالی صورت می گیرد كه وی بارها از رئیس جمهور امریكا به دلیل عدم پاسخگویی به درخواست های واقعی مردم این كشور انتقاد كرده و عملكرد وی را در دوران ریاست جمهوری زیر سوال برده بود.

مایكل بلومبرگ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 كه میان اوباما و جان مكین برگزار شد از هیچ یك از دو نامزد اعلام پشتیبانی نكرده بود.

دفتر باراك اوباما از حمایت شهردار نیویورك استقبال كرده و آن را افتخاری برای خود دانسته است.

روز گذشته نیز در جریان دیدار اوباما از خرابی های توفان سندی در ایالت نیوجرسی، كریس كریستی فرماندار این ایالت از باراك اوباما و حضور وی در نیوجرسی ستایش كرد و گفت: رئیس جمهور از هیچ تلاشی برای كمك رسانی فروگذار نكرده است.

ستایش كریس كریستی فرماندار جمهوریخواه ایالت نیوجرسی از اوباما برای رسانه های آمریكا قابل توجه بوده است كه نوشتند: سخنان فرمانداری كریستی منتقد سرسخت رئیس جمهور، نه تنها به نفع اوباما بوده بلكه از شدت دعوای دو حزب در آستانه انتخابات می كاهد.

به دنبال بازدید اوباما از نیوجرسی، برخی رسانه ها وی را به بهره برداری تبلیغاتی از توفان سندی و مصیبت مردم متهم كردند.

جی كارنی سخنگوی كاخ سفید كه به همراه اوباما به نیوجرسی رفته بود با رد این اتهامات مدعی شد: رئیس جمهور هیچ هدف سیاسی از این بازدید ندارد.

پنج روز بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری آمریكا باقی نمانده و قرار است این انتخابات روز ششم نوامبر برگزار شود.

اروپام 1908