همايش بين المللي فناوري اطلاعات در كرمان برگزار مي شود

همايش بين المللي فناوري اطلاعات (جوملا) 25 آبان ماه جاري با حضور ميهمانان داخلي و خارجي به ميزباني اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان كرمان برگزار مي شود.

به گزارش ایرنا، دبیر این همایش شامگاه دوشنبه در نشست خبری گفت: كرمان از نظر فناوری اطلاعات یكی از استان های موفق و فعال كشور است و با برگزاری این همایش در كرمان قصد داریم بیشتر به این صنعت بپردازیم.

'نوید زراعتی' گفت: جوملا، نرم افزاری است كه مبین یك فعالیت همگانی و در واقع نرم افزاری است كه برداشتن گام های اولیه برای ساخت یك سایت و وب سایت را كوتاه تر و آسان تر ارایه می كند.

وی اظهار داشت: ثبت نام برای شركت كنندگان در این همایش رایگان است و علاقه مندان می توانند به سایت جوملا برای نام نویسی مراجعه كنند.

زراعتی، بیان كرد: این همایش 25 آبان ماه از رادیو 'دانش' به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

دبیر علمی همایش نیز در این نشست گفت: صنعت فناوری اطلاعات هر روز در همه مشاغل پیشرفت می كند و برای افزودن دانش و اطلاعات افرادی كه به نوعی با رایانه سر و كار دارند، این همایش را برگزار خواهیم كرد.

'علی اصغر هنرمند' افزود: حجم بسیاری از اطلاعات در زمینه آی تی در این همایش ارایه خواهد شد و هدف اصلی ارتقای سطح علمی شركت كنندگان است.

وی ادامه داد: دومین همایش جوملای كشور در كرمان برگزار خواهد شد كه نخستین همایش آن به میزبانی مشهد برگزار شد.

دبیر كمیسیون فناوری اطلاعات و مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان كرمان هم بیان كرد: این همایش با تاكید رییس اتاق بازرگانی كرمان و برای ارتقای سطح علمی اعضای این اتاق به میزبانی كرمان برگزار می شود.

'عباس عسجدی' افزود: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان كرمان 10 كمیسیون تخصصی دارد كه هر یك بر اساس نیاز خود می توانند چنین همایشی را برگزار كنند.

وی اظهار داشت: این همایش، سومین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات الكترونیك است كه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان كرمان برگزار می كند.ك/2

7443/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها