منافقين و عوامل دشمن به هيچ كدام از اهداف خود درترورهاي فيزيكي و شخصيتي دست نيافتند

مشهد- رييس شوراي عالي استانها گفت: منافقين و عوامل دشمن به هيچ كدام از اهداف خصمانه خود در ترور هاي فيزيكي و شخصيتي مسوولين و آحاد مختلف مردم دست نيافتند.

'مهدی چمران' روز دوشنبه در یادواره ملی 110 زن شهیده ترور كشور در مشهد افزود: منافقین و ضد انقلاب در راستای اهداف معاندان و استكبار جهانی بعد از انقلاب با ترور های مختلف در صدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و امنیتی كردن فضا و سلب امنیت و آرامش در كشورمان بودند.

به گزارش ایرنا وی ادامه داد: عوامل دشمن با ترورهای فیزیكی و شخصیتی افراد و مسوولان تلاش می كردند كه انقلاب اسلامی را از مسیر اصلی خود بازدارند و هم اكنون نیز از این اقدامها دست نكشیده و با ترورهای كور به دنبال نیل به اهداف شوم خود هستند.

وی بیان كرد: منافقین در كنار ترورهای فیزیكی با ترورهای شخصیتی افراد و شخصیتها و تهمت و افتراهای گوناگون را در دستور كار خود قرار داده بودند.

وی تلاش برای انجام انفجار انتحاری در چابهار در جمعه گذشته همانند انفجارهای مشابه در عراق و كاظمین از جمله شگردهای معاندان برای ضربه زدن به نظام اسلامی و ارزشهای دین مبین اسلام است.

رییس شورای عالی استانها گفت: انقلاب اسلامی با یك خط نو و سیاست نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی در سال 1357 عمر با بركت خود را آغاز كرد و به همین دلیل هر دو ابرقدرت شرق و غرب برابر ایدئولوژی اسلامی ایستاده و از هیچ ترفندی علیه ارزشهای متعالی انقلاب دریغ نكردند.

وی ترورهای فیزیكی و شخصیتی افراد را از توطئه های خصمانه معاندان و منافقین برشمرد.

چمران از ترورها به عنوان بدترین و سخیف ترین اقدامها یاد كرد و گفت: منافقین و عوامل دشمن در این ترورها زن و مرد، كودك و نوجوان را هدف ددمنشی های خود قرار می دهند.

وی گفت: جهاد و ایثار و شهادت در راه دفاع از آرمانهای متعالی انقلاب زن و مرد نمی شناسد و زنان نیز همانند مردان با نثار جان خود دین خود را اسلام و انقلاب ادا كردند.

او افزود: زنان در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه های نبرد حق علیه باطل با حمایتهای خود از رزمندگان اسلام و كمك به جبهه ها به وظیفه شرعی و انقلابی و انسانی شان عمل كردند.

وی خاطر نشان كرد: امروز معاندان با بهانه و بازیچه قرار دادن مساله حقوق بشر و انرژی هسته ای در صدد نیل به اهداف خصمانه شان علیه نظام هستند.

چمران گفت: نیروهای مسلح كشورمان با برخورداری از سلاح ایمان و تعهد و شهادت در كنار تجهیزات نظامی در آمادگی كامل برای مقابله با ترفندهای مختلف معاندان قرار دارند.

یادواره ملی 110 زن شهیده ترور كشور روز دوشنبه در مشهد برگزار شد.ك/2

7490/659

سرخط اخبار استان‌ها