فعاليت ستاد اجرايي فرمان حضرت امام در مناطق محروم چشمگير است

بجنورد - مشاور ستاد اجرايي فرمان حضرت امام خميني(ره) گفت: ستاد اجرايي فرمان امام راحل براي توسعه مناطق محروم در جاي جاي كشور فعاليتهاي چشمگيري داشته است.

'جلیل بشارتی' روز دوشنبه در نشستی با صنعتگران خراسان شمالی در بجنورد افزود: این ستاد دارای زیرمجموعه هایی چون بنیاد بركت است كه علاوه بر فعالیت در بخشهای صنعتی، در امر مدرسه سازی نیز فعالیت خوبی انجام داده است.

وی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) طبق درخواست استانهای محروم برای آبادانی این مناطق وارد عمل شده و اقدامات خوبی را در این بخش عملیاتی كرده است.

مشاور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت بنیاد بركت در استانها اشاره و بیان كرد: این بنیاد طبق دستور رهبر معظم انقلاب در سال 86 تشكیل شد كه با زیرمجموعه های اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و سایر بخشها فعالیت های مطلوبی برای رشد و توسعه مناطق محروم صورت داده است.

بشارتی اضافه كرد: این بنیاد برای كمك به واحدهای صنعتی دارای مشكل اقتصادی در مناطق كمتر توسعه یافته نیز اقدامات خوبی داشته و در طرحهایی كه دارای توجیه اقتصادی بوده مشاركت كرده است.

وی در ادامه افزود: بر اساس نشستهایی كه با مدیران دولتی فعال در بخش صنایع خراسان شمالی به خصوص شركت شهركهای صنعتی برگزار شد بنیاد بركت علاقه خود را برای كمك به حل مشكلات واحدهای صنعتی در دست اجرا و فعال اعلام كرد.

مدیرعامل شركت شهركهای صنعتی خراسان شمالی نیز گفت: در این استان 14 شهرك و ناحیه صنعتی وجود دارد كه 127 طرح صنعتی در این مناطق با سرمایه گذاری 933 میلیارد ریالی فعال است.

'محمدرضا باقری' افزود: اكنون نیز 38 واحد صنعتی با اعتبار 250 میلیارد ریال در دست اجرا است كه تا پایان امسال این واحدها به بهره برداری می رسد.

وی گفت:‌ در قالب طرح آمایش صنعت و معدن نیز 38 واحد صنعتی در شهركها و نواحی صنعتی با اعتبار دو هزار و 500 میلیارد ریال در دست اجرا است كه هشت واحد صنعتی در این بخش با اعتبار دو هزار و 100 میلیارد ریال و اشتغال 410 نفر به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شركت شهركهای صنعتی خراسان شمالی مشكل فعلی واحدهای صنعتی در دست اجرا و فعال این استان را كمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت تسهیلات بانكی عنوان كرد.

باقری افزود: بنیاد بركت كه در راستای حمایت از طرحهای صنعتی و با مشاركت با این واحدها در مناطق كمتر توسعه یافته فعالیت دارد می تواند كمك كار خوبی برای رفع این مشكلات باشد.

وی اضافه كرد: كارآفرینان واحدهای صنعتی خراسان شمالی می توانند از مشاركتهای بنیاد بركت برای حل مشكلات خود استفاده كنند.ك/2

2712/626

سرخط اخبار اقتصاد