هدف گذاري وزارت ارشاد توليد و نشر كتاب‌هاي فاخر و ارزشمند است

قزوين - سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: هدف گذاري اين وزارتخانه، توليد و نشر كتاب هاي فاخر و ارزشمند است.

به گزارش ایرنا، 'علی اسماعیلی' روز یكشنبه درآیین گشایش هشتمین نمایشگاه كتاب استان قزوین كه با حضور جمعی از مسوولان در شركت نمایشگاه های بین المللی استان برگزار شد، افزود: كتاب یكی از دغدغه های رهبرمعظم انقلاب بوده و در سال 1389فرمان 12گانه ای در مورد كتاب صادر كردند.

وی اظهار داشت: دین اسلام پرچمدار كتاب و كتابخوانی است و به دلیل این توجه به بحث كتاب، وظیفه حوزه، دانشگاه و اصحاب قلم سنگین تر می شود.

اسماعیلی در ادامه كتاب را دروازه ای به سمت تمدن بشری دانست و اظهار داشت: امروز سرانه مطالعه در كشور با وجود بالا بودن تیراژ و تعدد عناوین در مقایسه با برخی از نقاط جهان پایین است.

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح كرد: انس با كتاب، توفیق بزرگی است و ما وظیفه داریم كه كتابخوانی را ترویج كنیم و به عبارتی كتاب باید وارد زندگی تك تك ما بشود.

وی بر لزوم گسترش و ترویج نهضت مطالعه مفید تاكید كرد و افزود: هرچه كتاب پرمحتواتر باشد تاثیر آن درجامعه بالاتر است.

وی با بر شمردن جایگاه رفیع كتاب در جامعه و اهتمام همه مسوولان برای فضا سازی مناسب و حمایت از صنعت نشر و چاپ كتاب گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همین منظور 24 نمایشگاه كتاب استانی در سال جاری برگزار خواهد كرد.

اسماعیلی برگزاری نمایشگاه كتاب در استان ها را زمینه ساز دسترسی آسان به تازه های نشر دانست و گفت: قطعا برگزاری نمایشگاه های كتاب استانی موجب بالا رفتن سطح كتابخوانی و در نهایت افزایش سرانه مطالعه كشور می شود .

وی برنامه ریزی و اقدامات هدفمند به صورت بلندمدت و كوتاه مدت در راستای تولید محتوای خوب و ترویج و تبلیغ مناسب و توزیع گسترده را از مهمترین اقدامات برای بالا رفتن سرانه مطالعه در كشور دانست .

این مسوول ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در همین راستا علاوه بر برگزاری نمایشگاه های كتاب به صورت هدفمند، به حمایت های خود از كتاب های دینی و ارزشمند ادامه خواهد داد و نسبت به خرید آنها اقدام می كند.

سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی رادیو كتاب را اقدامی ارزنده در حوزه اطلاع رسانی و تبلیغ كتاب دانست و گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اقدام به راه اندازی رادیو كتاب در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب كرده است و معاونت امور فرهنگی با جدیت از این موضوع حمایت خواهد كرد.

8130/ 1644/508