شهدا با تبعيت از ولايت فقيه دين خود را به اسلام ادا كردند

كاشان - مسوول موسسه روايت سيره شهدا گفت: شهداي دوران هشت سال دفاع مقدس با ولايت‏‌پذيري در مقابله با دشمنان انقلاب، نظام مقدس جمهوري اسلامي و تبعيت از ولايت مطلقه فقيه دين خود را به اسلام ادا كردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'حسین جوشقانی' شامگاه یكشنبه در یادواره 160 شهید محدوده پایگاه شهید رجایی كاشان اظهار داشت: شهیدان به مردم آموختند كه در هر زمان بایستی گوش به فرمان ولایت فقیه بود تا دشمنان نتوانند آسیبی به كشور برسانند.

وی با تاكید بر اجرای برنامه ها و فعالیت هایی با هدف ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه، افزود: برگزاری یادواره‏‌های شهدا یكی از راهكار‏‌های مناسب و موثر برای زنده نگه داشتن خاطرات این انسان های والامقام است.

استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان كرد: هدف از برگزاری گرامیداشت شهدا و این یادواره ها ، آشنایی و شناخت جوانان و نوجوانان با سیره، منش، رفتار و كردار شهیدان عزیز است.

جوشقانی با توصیه جوانان و نوجوانان به خواندن وصیت نامه شهدا گفت: بر اساس تحقیق و پژوهشی كه در وصایای شهدا انجام شده است، این شهیدان بر 'ولایمتداری' ، 'حفظ حجاب و ارزش های متعالی انقلاب' و 'اطاعت و تبعیت از ولی امر مسلمین جهان' بسیار تاكید كرده اند.

وی یادآور شد: عشق و محبت به ائمه اطهار (ع) در قلب جوانان در دوران هشت سال دفاع مقدس موج می زد و این محبت و دوستی نشات گرفته از مساجد و روضه ها بود.

به گفته وی، شهدا عاشق حضرت اباعبدالله حسین (ع) بودند و به همین علت عطر و بوی ائمه اطهار (ع) همواره در سیره شهدا، خانه و خانواده معظم آنها متجلی است.

شهرستان كاشان بیش از یك هزار و 700 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی كرده است.

562

سرخط اخبار استان‌ها