برترين هاي جشنواره بين المللي شعر كردي رضوي در سنندج معرفي شدند

سنندج- برترين هاي نخستين جشنواره بين المللي شعر كردي رضوي در سه بخش بين الملل، ملي و دل نوشته ها شامگاه يكشنبه در مجتمع فرهنگي هنري فجر سنندج معرفي شدند.

به گزارش ایرنا، در پایان این جشنواره 'شیخ قادر شیخ اسماعیل' از كركوك عراق و'علی

احسان فریدونی' از ایران مقام های اول و دوم این جشنواره را در بخش آثار بین المللی به خود اختصاص دادند.

هیات داوران جشنواره در بخش ملی نیز از 'یدالله احمدیاری' از دیواندره و 'حبیب الله بخشوده' از ایلام به عنوان مقام نخست این بخش تقدیر كردند.

عنوان دوم بخش ملی جشنواره نیز به صورت مشترك به 'سوسن محمدی' از سنندج و

'نسرین بیگی' از سرپل ذهاب رسید و فكریه سلامت روندی از ارومیه و 'شهرام حسن زاده' از بوكان نیز به ترتیب عناوین سوم را به خود اختصاص دادند.

هیات داوران نخسیتن جشنواره بین المللی شعر كردی رضوی در بخش دل نوشته هیچ آثاری را شایسته تقدیر به عنوان مقام اول و دوم ندانستند اما از 'آرش زندكریمی'، 'سمیه الله ویسی' و 'سمیه قادری' هر سه از سنندج در جایگاه مقام سوم تقدیر كردند.

در بخش تجلیل از مبلغان سیره رضوی دكتر 'كیوان همتان' از دانشگاه كردستان، 'محمد حامدی' از بانه و 'كامبیز ملایی' از جهاد دانشگاهی به عنوان پژوهشگران برتر جشنواره معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین در این جشنواره بهروز خیریه، توفیق مرادی و شاهرخ اورامی به عنوان نویسندگان برتر، كاوه خداكرمی در بخش گرافیست و طراحی صحنه، بهمن حاج امینی و افشین مراد گورانی در زمینه موسیقی و اشرف زانیار به عنوان خوشنویس برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.

حمید دریاباری و خبات ساعدی به عنوان روزنامه نگار برتر، رحمان غریبی از سوی انجمن های مردم نهاد و میثم عباس پور از سوی كانون های مساجد نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

دبیرخانه جشنواره بین المللی شعر كردی رضوی همچنین به پاس قدردانی از مشاركت و همراهی مدیران استان از مهدی حسام شریعتی شهردار سنندج و محمد رضایی فرماندار شهرستان دهگلان تقدیر كرد.

دبیرخانه جشنواره در آیین اختتامیه همچنین از 12 شاعر دیگر كه آثار ارسالی آنها به جشنواره قابل تحسین بود، به تبرك 12 امام تجلیل كرد.ك/2

7354/533**1368**