توسعه صنايع درهرمزگان بايد هم راستاي توسعه بخش بهداشت و درمان باشد

بندرعباس- رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني هرمزگان گفت: توسعه صنايع در استان بايد هم راستاي توسعه بخش بهداشت و درمان باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دكتر 'محمد شكاری' روز یكشنبه در نشست با مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، اظهار داشت: دغدغه فضا و امكانات درمانی در بخش بهداشت و درمان مورد توجه صنایع و دانشگاه علوم پزشكی می باشد كه در همین راستا مجهزترین مركز سوختگی و سوانح در شهر بندرعباس در حال ساخت است.

وی افزود:با توجه به توسعه صنایع فلزی و كارخانه های مرتبط ، راه اندازی این مركز از نیاز های اساسی در استان هرمزگان است كه بتواند به تامین سلامت نیروی انسانی بخش صنایع كمك نماید .

دكتر شكاری با اشاره به نقش توسعه فضاهای درمانی در سرمایه گذاری و توسعه صنعت گفت : توسعه استان هرمزگان در مسیر صنعتی شدن هرروز با شتاب بیشتری در حال حركت است و در این راه سلامت نقش بسزایی در ارتقای بهره وری خواهد داشت.

وی به نقش پژوهش ها و تحقیقات كاربردی بخش سلامت در صنایع اشاره داشت و تصریح كرد : بخش ارتباط با صنعت معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان آماده هرگونه همكاری در زمینه تحقیقات كاربردی با صنایع می باشد .

دكتر شكاری در این نشست آمادگی دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان را برای همكاری با صنایع استان در ارتباط باساخت فضاهای تخصصی و فوق تخصصی موردنیاز صنایع اعلام كرد. ك/2

7198/668

سرخط اخبار استان‌ها