راهيان نور تحكيم ارتباط نسل جوان با نسل دوران دفاع مقدس است

جانشين فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوين گفت: راهيان نور تحكيم ارتباط نسل جوان با نسل دوران دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ ' حبیب الله وفاپور' در جلسه شورای شهر قزوین كه به منظور هماهنگی در اعزام كاروان راهیان نور تشكیل شد، اعزام دانش آموزان و گروههای مختلف مردم به مناطق عملیاتی جنوب را كاری ارزشمند و ماندگار در معرفی حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام دانست و افزود: كاروان راهیان نور ضمن بازسازی صحنه های دفاع مقدس و آشنایی نزدیك تر مردم بویژه جوانان و دانشجویان با حماسه جنگ در تقویت روحیه معنوی و دینی افراد نیز بسیار موثر بوده است.

سرهنگ وفاپور ادامه داد: در سال گذشته 40 هزار نفر در قالب كاروان راهیان نور عازم مناطق جنوب كشور شدند و امسال پیش بینی می شود بیش از 50 هزار نفر با این كاروان ها به مناطق عملیاتی اعزام شوند.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: اعزام دانش آموزان با كاروان راهیان نور نقش تاثیرگذاری در تقویت بینش دینی و اعتقادی جوانان در شرایط جنگ نرم دشمنان دارد.

وی اضافه كرد: فشارهای اقتصادی و تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان علیه مردم و جوانان كشور ناشی از جایگاه تاثیرگذار نظام اسلامی در شرایط كنونی است كه خواب استكبار را آشفته كرده است.

سرهنگ وفاپور افزود: دشمنان چون از نظام ما ضربه خورده اند از توطئه دست بر نمی دارند و با روشهای مختلف فرهنگی و اقتصادی می خواهند آینده سازان ما را از مسیر حق و حقانیت دور كنند لذا اجرای برنامه های فرهنگی برای جوانان و نوجوانان ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی تصریح كرد: اعزام كاروان راهیان نور یكی از برنامه های مهم فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمنان است كه توانسته در تغییر رفتار و منش دانش آموزان و آشنایی آنها با ارزشهای دفاع مقدس نقش مهمی داشته باشد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: برای تامین رفاه كاروان های اعزامی قطعه زمینی به مساحت 25 هزار مترمربع در شهر خرمشهر خریداری شده كه زائرسرای استان در این مكان ساخته خواهد شد كه تاكنون 2 میلیارد ریال هزینه شده كه با تكمیل آن بخشی از مشكلات اسكان راهیان نور برطرف خواهد شد.

وی اضافه كرد: همه ما دغدغه فرهنگی داریم لذا باید این حركت فرهنگی را جدی بگیریم و با تعامل بیشتر با دستگاههای اجرایی زمینه اعزام افراد بیشتری را فراهم كنیم.

سرهنگ وفاپور با بیان اینكه سال گذشته 14 هزار دانش آموز قزوینی به مناطق عملیات اعزام شدند، افزود: در سال گذشته 16میلیارد ریال برای اعزام این افراد به مناطق عملیاتی هزینه شد كه امسال مقرر شده است تمامی دانش آموزان دوم دبیرستان در دو بخش خواهران و برادران در قالب كاروان راهیان نور به مناطق جنگی اعزام شوند كه این كار امسال نیز تداوم خواهد یافت.

7389/ 1644

سرخط اخبار استان‌ها