كشف حتي يك گرم ماده مخدر مانع انجام سفرحج خواهد شد

تهران - رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور در آستانه سفر حج، اظهارداشت: حمل حتي يك گرم مواد مخدر، متادون، ترامادول و انواع مايعات و ترشيجات به داخل هواپيما ممنوع است و پليس مانع ادامه سفر اين زائران خواهد شد.

به گزارش عصر یكشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار'نبی الله حیدری' گفت: كنگره عظیم حج تمتع سال 91،از چهار مهر آغاز و تا 20 مهر ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اعزام 75 هزار تن ازحجاج ایرانی ، در مراسم پرشكوه حج امسال، تصریح كرد: طی هماهنگیهای انجام شده، زائران از طریق فرودگاه مهرآباد به دو فرودگاه جده و مدینه اعزام خواهند شد.

حیدری، یادآور شد: نیروی انتظامی نیز براساس ماموریت ذاتی خود، تمامی ساز و كارهای لازم را برای اعزام زائران به اجرا گذاشته است.

رییس پلیس فرودگاه‌های كشور با اشاره به تعامل پلیس با سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تاكید كرد: در آستانه سفر حج، از تمامی زائران كشورمان می‌خواهیم كه قوانین كشور عربستان را رعایت كنند و به آن احترام بگذارند.

وی تصریح كرد: پلیس فرودگاه با استفاده ازپیشرفته ‌ترین تجهیزات ازجمله دستگاه بادی اسكنر و ایكس ری، ضمن حفظ صیانت، با دقت، تمامی زائران را مورد بازرسی قرار می‌دهد و درصورتیكه زائری اقدام به حمل اشیای ممنوعه كند وی را براساس قوانین كشورمان، از ادامه سفر باز می‌ دارد.

حیدری، ادامه داد: افرادی كه درعربستان به اتهام ورود حتی یك گرم مواد مخدر دستگیر شوند با مجازات‌های سنگین از 2 ماه تا 4 سال حبس روبرو خواهند شد و شرایط نامساعد زندان‌های این كشور شرایط فوق العاده دشواری را بر آنان تحمیل می كند.

رییس پلیس فرودگاه‌های كشور خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه هم اكنون ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد درحال نوسازی است و شاهد پروازهای داخلی در این ایام هستیم ، بنابراین گنجایش برای حضور استقبال كنندگان كم است و لذا به منظور آسایش زائران و ممانعت از ایجاد ترافیك در محدوده فرودگاه، خانواده زائران در خارج از این محیط به بدرقه آنان بروند.

اجتمام**1348**1647

سرخط اخبار جامعه