صدور كالا از گمرگ خراسان شمالي 57 درصد افزايش يافت

بجنورد - مديركل گمرك خراسان شمالي اعلام كرد: ميزان صدور كالاي توليدي اين استان به خارج كشور، در نيمه نخست سال جاري، از نظر ارزش به نسبت مشابه سال قبل 57 درصد افزايش يافته است.

'جواد جعفری' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: در مدت یاد شده 9 میلیون و 83 هزار دلار كالای تولیدی این استان صادر شده است.

وی وزن كالاهای صادراتی این استان در این مدت را 12 هزار و 494 تن اعلام كرد كه از لحاظ وزنی نیز صادرات كالای این استان نسبت به نیمه نخست پارسال 29 درصد بیشتر شده است.

مدیركل گمرك خراسان شمالی گفت: در سال جاری هشت تن كالای قاچاق به ارزش 324میلیون و 822 هزار ریال از سوی بازرسان گمرك استان كشف شد كه این میزان كشفیات نسبت به پارسال از نظر ارزش 21 درصد افزایش داشته است.

جعفری افزود:‌ كالای قاچاق كشف شده از نظر وزن نسبت به سال قبل 47 درصد كاهش داشت به طوری كه از 15 تن به هشت تن رسیده است.

وی شمار بسته های امانتی پستی وارد شده به استان در این مدت را 67 فقره عنوان كرد كه نسبت به سال قبل هشت درصد كاهش یافته است.

وی بسته های امانتی خروجی از گمرك را نیز 63 فقره ذكر كرد كه در این بخش نیز به نسبت سال قبل 18 درصد تقاضا برای خروج بسته های پستی كاهش داشته است.

مدیركل گمرك خراسان شمالی میزان واردات كالا به استان در این مدت را یك هزار و 600 تن به ارزش یك میلیون و 229 هزار و 83 دلار اعلام كرد كه این رقم نسبت به نیمه نخست پارسال از لحاظ وزنی و ارزش واردات كالا 58 درصد كاهش یافته است.

وی میزان حمل كالا از داخل این استان به مقصد دیگر استان های كشور را یك هزار و 285 تن به ارزش یك میلیون و 226 هزار و 103 دلار اعلام كرد.

به گفته وی حمل كالا از گمرك استان به داخل كشور نیز در سال جاری از لحاظ وزنی 64 درصد و از لحاظ ارزش ارزی 58 درصد كاهش داشته است. ك/3

2712/626

سرخط اخبار استان‌ها