كار برداشت انار از باغات شهرستان طارم آغاز شد

زنجان - مدير جهاد كشاورزي شهرستان طارم، گفت: كار برداشت محصول انار زودرس از يك هزارو 400 هكتار از باغات انار زودرس اين شهرستان آغاز شد.

مسعود زنگنه روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: كل باغات انار این شهرستان یك هزار 600 هكتار می باشد كه كار برداشت محصول در باغات زودرس از نیمه دوم شهریور ماه آغاز شده تا پایان مهر ماه ادامه می یابد.

وی، اظهار كرد: از مجموع سطح باغات این شهرستان، بیش از 16 هزار و 800 تن محصول انار برداشت خواهد شد كه از این میزان 16 هزار و 500 تن جهت تازه خوری و 300 تن برای تهیه رب انار استفاده خواهد شد.

وی به افزایش هشت درصدی عملكرد باغات بارده شهرستان طارم اشاره كرد وافزود: باافزایش 100هكتاری سطح باغات واجرای طرح اصلاح باغات انار، هرس درختان، مبارزه با كرم گلوگاه انار و تغذیه مناسب، میزان عملكرد این محصول از 15 هزارو 600 تن به 16 هزار و 848 تن رسیده است.

وی با اشاره به بیش از سه هزار خانوار بهره بردار انار، یادآورشد: بیش از 30 هزار نفر روز در كار برداشت انار مشغول هستند و از این طریق كسب درآمد می كنند.

به گفته وی درآمدی بالغ بر 160 میلیارد ریال از طریق فروش انار در شهرستان طارم عاید فعالان این بخش می شود.

وی با اشاره به ارقام كشت شده انار در شهرستان طارم و بازار فروش این محصول، خاطرنشان كرد: ملس شیرین، ملس ترش، پوست سیاه، شاهبار، میخوش، دوستی، زاغ، پوست كدویی، ترش جنگلی و ترش محلی از جمله ارقام كشت شده در این شهرستان بوده و بازار مصرف انار این شهرستان استان زنجان و سایر استان های همجوار است.

8155/596

سرخط اخبار استان‌ها