فرانسه صدرنشين نخستين روز برگزاري ليگ جهاني كاراته

تهران - تيم ملي كاراته فرانسه نخستين روز پيكارهاي ليگ جهاني آلمان را در غياب تيم ملي كاراته ايران با صدرنشيني به پايان رساند.

به گزارش ایرنا، این رقابت ها با حضور 665 كاراته كا از 57 كشور در شهر فرانكفورت آلمان در حال پیگیری است كه در روز نخست،

فرانسوی ها با اتكا به قدرت بانوان كومیته كای خود با كسب 2مدال طلا، یك نقره و 2 برنز در صدر جدول رده بندی توزیع مدال ها قرار گرفتند.

هلند و ویتنام هر كدام با كسب 2 مدال طلا در روز نخست عملكرد قابل توجهی را از خود بر جای گذاشتند و ایتالیا كه با 'لوكا والده سی' ستاره كاتای خود در این پیكارها حاضر شده است، با یك مدال طلا، یك نقره و 4 برنز در جایگاه چهارم قرار دارد.

در وزن منهای 67 كیلوگرم این پیكارها، 'ماتیو كاسو' از فرانسه به مدال طلا دست یافت و 'آندره یاس مادرا' از ونزوئلا دوم شد.

'سیرو ماسا' كاراته كای كهنه كار ایتالیا و 'توماس كایزر' از اتریش به طور مشترك سوم شدند.

در وزن منهای 75كیلوگرم، مدال طلا به 'رمزی اسمل' هلندی رسید و نماینده آلمان دوم شد.

ورزشكاران فرانسه و آمریكا هم به مدال برنز رسیدند.

در وزن منهای 84 كیلوگرم، 'تایموتی پترسون' هلندی نفر اول اروپا در سال های 2009 و 2010 بعد از دو سال دوران كم فروغ در مسابقات قاره ای و جهان، این بار بسیار سرحال و آماده نشان داد. این هلندی 27 ساله در دیدار پایانی 'واندر شریك' از بلژیك را 13 بر 6 شكست داد و قهرمان شد. در این وزن 'موریرا نونو' از پرتغال و 'كنجی گریلون' از فرانسه عناوین سوم را به خود اختصاص دادند.

در كاتای انفرادی مردان، 'آنتونیو دیاز' از ونزوئلا در دیدار پایانی برابر 'لوكا والده سی' از ایتالیا به پیروزی رسید و قهرمان شد.

در كاتای تیمی مردان، ایتالیا با 5 پرچم (5 بر صفر) آلمان میزبان را شكست داد و قهرمان شد. كرواسی كه در كاراته وان تركیه با شكست برابر ژاپن به مقام نایب قهرمانی دست یافته بود، این بار به همراه پرتغال سوم شد.

اما در قسمت زنان، كاراته كاهای فرانسوی با مدال های طلایی كه در وزن های منهای 55 و 68 كیلوگرم گرفتند و مدال نقره وزن منهای 61 كیلوگرم موفق تر از بقیه بودند. در كاتای انفرادی و تیمی نیز ویتنامی ها با مدال طلا به كار خود پایان دادند.

این مسابقه ها در حالی امشب (یكشنبه) به پایان می رسد كه تیم ملی كاراته ایران با وجود تلاش های مسوولان فدراسیون كاراته نتوانست در آن شركت كند.

ورزشی. ** 3783 ** 1589

سرخط اخبار ورزش