فرمانده منطقه دوم دريايي سپاه:بر خليج فارس اشراف كامل داريم

بوشهر- فرمانده منطقه دوم نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت:اين نيروبا تكيه بر تجربيات دوران دفاع مقدس و نيروي انساني خدامحور، اشراف كامل بر خليج فارس دارد.

به گزارش ایرنا، سردار علی رزمجو، یكشنبه در سومین روز از بزرگداشت هفته دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگاران در بوشهر افزود: تجهیزات پیشرفته و مدرن و توانمندی بالای ایران برای ارتقای توان بازدارندگی جمهوری اسلامی است و هیچ وقت نظام ما آغازگر جنگ نبوده، نیست و نخواهد بود.

وی ادامه داد: همواره با داشتن نیروی انسانی با نشاط ،آماده دفاع از انقلاب و به دنبال امنیت پایدار و صلح جهانی هستیم و هیچ كشوری از طریق ما تهدید نخواهد شد.

رزمجو گفت: امروز استكبار و صهیونیست ها متوجه شده اند كه جمهوری اسلامی ایران دارای قابیلت و توانمندی بالایی است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: رژیم بعث عراق با حمایت همه جانبه دنیای استكبار در32 سال قبل درشرایطی كه كشور ما در آمادگی نبود مرزهای زمینی پنج استان و استان بوشهر را از هوا و دریا مورد آماج بمب ها و موشك ها قرار داد اما ابهت امام و ملت و مقاومت رزمندگان باعث شد تا دفاع مقدس به عنوان حوادث شگفت انگیز تاریخ معاصر رقم بخورد.

وی افزود: تقویت روحیه خود باوری و اعتماد به نفس بین رزمندگان از دستاوردهای دفاع مقدس است كه امروز باعث شده تا این مهم در صنایع دفاعی در ساخت تجهیزات متناسب با دفاع از انقلاب در زمین، دریا و هوا به پیشرفت های چشمگیری دست یابیم.

رزمجو اضافه كرد: رشد باورهای دینی، تحكیم وحدت ملی، ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و ساده زیستی دربین مردم و شكستن طرح های توسعه طلبانه دشمن در مرزهای مختلف از جمله دستاوردهای دفاع مقدس است.

وی با اشاره به موج بیداری اسلامی گفت: نتیجه دفاع مقدس سال به سال در قلب مسلمان جهان نفوذ و گسترش بیشتری پیدا می كند .

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه افزود: امروز نتیجه دفاع مقدس و نبرد مستقیم رزمندگان بوشهری با امریكا در خلیج فارس باعث شده تا ابهت پوشالی آمریكا فرو ریزد و مردم آزادیخواه در جهان علیه سیاست های توسعه طلبانه سیاسی و نظامی استكبار جهانی بخروشند. ك/2

628/539 / 675

سرخط اخبار جامعه