جنبش نم گام عملي درخصوص حل مساله فلسطين بردارد

تهران-معاون رييس جمهور اندونزي با درخواست حمايت همه جانبه كشورها از فلسطينيان گفت: با وجود حمايت همه جانبه از فلسطين اما اين مساله هنوز حل نشده است، وقت آن است كه جنبش نم گام عملي درباره مساله فلسطين بردارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا 'بودی یانا' روز جمعه در دومین روز از شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها ، پاسخ به اقدامات غیرقانونی رژیم اسراییل، حمایت از عضویت فلسطین در سازمان ملل، ظرفیت سازی در فلسطین، حمایت از آشتی در میان گروه های فلسطینی و پرداختن رسانه ها به موضوع فلسطین را از پیشنهادات مطرح شده كشورش در خصوص مساله فلسطین دانست.

وی ادامه داد: این پیشنهادات با استقبال اعضای كمیته فلسطین شانزدهمین اجلاس سران غیرمتعهدها مواجه و بنا شد این پیشنهادها در نیویورك پیگیری شود.

معاون رییس جمهور اندونزی با تاكید بر این كه مردم سوریه باید خود برای كشورشان تصمیم گیری كنند، تاكید كرد: شورای امنیت باید هر چه سریعتر راه حلی برای مشكل سوریه پیدا كند.

وی با بیان این كه امروز باید فرهنگ صلح و امنیت را در دنیا ارتفا ببخشیم، اظهار داشت:جنبش عدم تعهد باید پیشگام توسعه سیاسی و اجتماعی و عدالت در جهان باشد.

وی با تاكید بر این كه عدم تعهد همواره به دنبال برابری و عدالت در جهان است، اظهار داشت: كشور اندونزی همواره از این روند برای مقابله با چالش های جهان حمایت كرده و چند جانبه گرایی را توصیه می كند.

معاون رییس جمهور اندونزی ادامه داد: جهان از سال 2009 تا كنون شاهد ناكامی و پیشرفت‌هایی بوده است و در این راستا ما در این منطقه شاهد حركت مردم در خاورمیانه به سمت دموكراسی بودیم.

وی با بیان این كه امروز بحران اقتصادی در آمریكا و اروپا بر رشد تمامی كشورها سایه افكنده است، اظهار داشت: امروز بسیاری از ملت‌ها از فقر و بیماری رنج می برند و این در حالی است كه هنوز نتوانسته‌ایم با چالش توازن در توسعه و تغیرات آب و هوایی مقابله كنیم.

سیام/9121**7378*

سرخط اخبار سیاست