ايران در توسعه ورزش همگاني و پياده روي در خاورميانه اول است

قزوين - رييس فدراسيون ورزش هاي همگاني گفت: ايران در توسعه ورزش همگاني و پياده روي در خاورميانه اول است.

دكتر 'علی مجد آرا' صبح جمعه در همایش بزرگ پیاده روی خانواده در قزوین افزود: حضور بانشاط مردم قزوین در همایش بزرگ پیاده روی خانواده را ركوردی ماندگار در عرصه ورزشی كشور دانست و توسعه ورزشهای همگانی را از سیاست های دولت اعلام كرد.

وی اظهار داشت: با مصوبه دولت، وزارت ورزش و جوانان موظف شده است زیرساختهای لازم را برای توسعه ورزشهای همگانی در سراسر كشور فراهم كند و در این راستا چهار ساعت ورزش در هفته برای همه كاركنان دولت تعریف شده است.

مجد آرا ادامه داد: به مناسبت هفته دولت مسابقات ورزشی كاركنان دولت در بخش بانوان و آقایان در سراسر كشور برگزار می شود.

وی، به رشد دو تا سه برابری حضور مردم در پیاده روی های خانوادگی در كشور اشاره كرد و اظهار داشت: علاوه بر این در تمام شهرهایی كه دارای جاده سلامت هستند همایش های پیاده روی برگزار می شود.

شهردار قزوین نیز در این مراسم گفت: برگزاری روز قزوین فرصت مغتنمی است تا قابلیت ها و توانمندی های این شهر تاریخی را به مردم كشورمان بیش از پیش معرفی كنیم كه این كار در محورهای گردشگری مذهبی، جذب سرمایه گذاری و معرفی پایتخت خوشنویسی ایران در مدت یك هفته با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری انجام می شود.

'مسعود نصرتی' افزود: شهر قزوین توانست در سال 87 به عنوان پایتخت پیاده روی ایران انتخاب شود و حضور امروز مردم قزوین تاكیدی بر این ظرفیت می باشد.

وی اظهار داشت: روند برگزاری همایش پیاده روی همگانی در شهر قزوین با استقبال پرشور قزوینی ها ادامه داشت تا اینكه مركز استان در سال 90 از سوی فدراسیون جهانی ورزشهای همگانی به عنوان پایتخت پیاده روی جهان انتخاب شد.

نصرتی بر ضرورت برگزاری این همایش در هفته جشنواره روز قزوین اشاره كرد و گفت: معرفی توانمندی ها و ویژگی های خاص و منحصر به فرد قزوین به ایرانیان و جهانیان از وظایف خطیر مسوولان شهری و استانی است.

وی ادامه داد: از آنجایی كه این شهر توانسته در حوزه ورزشهای همگانی به افتخار جهانی دست پیدا كند لازم دیده شد در هفته ای كه به نام 'روز قزوین' نامگذاری شده یك همایش بزرگ پیاده روی خانواده برگزار كنیم.

7389/ 614