اجلاس شانزدهم غيرمتعهدها ، خط تحريم و تلاش هاي ضد ايراني را شكست

شيراز- امام جمعه موقت شيرازگفت: ميزباني شانزدهمين اجلاس كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد درجمهوري اسلامي ايران، خط تحريم و تلاش هاي ضد ايراني براي انزواي كشورمان را شكست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد حسن مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته شیراز ، بیان داشت: بیانات رهبرمعظم انقلاب در این اجلاس، نطقی حماسی، اثرگذار، كاربردی و تاریخی بود.

امام جمعه موقت شیراز ، افزود: افرادی كه این نطق حماسی را از سیما مشاهده كردند، بلافاصله پیام دادند كه از این نطق احساس غرور و افتخار و به داشتن چنین رهبر بیدار، حكیم، بصیر و آینده نگری افتخار می كنند.

مرادی ، ادامه داد: نطق تاریخی رهبر معظم انقلاب در اجلاس جنبش عدم تعهد ، وجدان های بشری را بیدار كرد، و عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را برای جهانیان به نمایش گذاشت.

امام جمعه موقت شیراز اضافه كرد: حضرت آیت الله خامنه ای درنطق با شهامت خود همچنین بر روی اتاق فكر دشمن یعنی شورای امنیت انگشت گذاشتند كه ساختاری غیرمنطقی، ناعادلانه، غیردموكراتیك، كهنه و تاریخ مصرف گذشته دارد و ما با این بیانات می بایست، بیش از پیش قدر ولایت را بدانیم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به جایگاه، ظرفیت ها و پتانسیل كشورهای عضو جنبش عدم تعهد درحوزه اقتصاد و سیاست بین الملل ، اشاره كرد و افزود: عدم وابستگی به قدرت ها، استقلال، امنیت، عدم دخالت در كشورها و تنش زدایی از جمله اهداف شكل گیری این جنبش است.

وی ادامه داد: با توجه به انتقال ریاست سه ساله جنبش عدم تعهد به ایران ، كشور ما می تواند دراین جایگاه درصحنه جهانی حضورفعال تری داشته باشد و به برقراری صلح، امنیت و اقتصاد جهانی كمك كند و همچنین جلوی ظلم استكبار را بگیرد.

امام جمعه موقت شیراز با اشاره به حضور پرشمارهیات های عالی رتبه دراجلاس تهران گفت: اجلاس شانزدهم غیرمتعهدها ، پیروزی بزرگی برای كشورمان است، پیروزی كه برخی رسانه های بین المللی از آن به عنوان انقلاب دیپلماتیك و یا سیلی محكم به استكبار و صهیونیسم یاد كردند.

مرادی با اشاره به اظهارنظرهای مقام های آمریكایی و صهیونیستی برای جلوگیری از سفردبیركل سازمان ملل متحد به كشورمان گفت: به رغم این اظهار نظرها، بان كی مون در اجلاس تهران حضور یافت و این حضور با توجه به مواضع قبلی آمریكا و صهیونیست ها، در تقابل با سیاست های آمریكا و خط تحریمی است كه دشمن دنبال می كند.

مرادی ، اضافه كرد: برخی هیات های عالی رتبه كشورهای جنبش عدم تعهد به منظور آشنایی با روند عمران، آبادانی و امنیت جمهوری اسلامی ایران به شهرهای مشهد مقدس، شیراز، اصفهان، زنجان و استان های شمالی كشور سفر می كنند تا به صورت عملی، سیاه نمایی های دشمن علیه كشورمان خنثی شود.

امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از خطبه ها به نامگذاری دهم شهریورماه به عنوان روز بانكداری اسلامی اشاره كرد و اظهار داشت: از بانك ها می خواهیم كه سرمایه های مردم را در روند تولید، اشتغالزایی و صادرات ، سرمایه گذاری كنند زیرا این مهم از ویژگی های حركت بانك ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با انتقاد از سخت گیری برخی از بانك ها در زمینه پرداخت وام ازدواج و تسهیلات خوداشتغالی گفت: انتظار از بانك ها نیست كه قانون را مراعات نكنند اما به هرحال باید تسهیل دركار مردم ایجاد شود تا آنها از پیگیری درخواست وام خود خسته نشوند.

درحاشیه آیین سیاسی عبادی نماز جمعه شیراز، ثبت نام از مومنین نمازگزار و خیرین به منظور مشاركت درطرح تكریم ایتام تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره) صورت گرفت. ك/2

2026 /679

سرخط اخبار استان‌ها