به آينده جنبش غير متعهدها به رياست ايران بسيار خوش بين هستيم

تهران-رييس جمهوري آفريقاي مركزي با ابراز خرسندي از آغاز دوره رياست ايران بر جنبش غير متعهدها گفت:نسبت يه آينده اين جنبش بسيار خوش بين هستيم به ويژه در شرايطي كه ايران با تجربيات ارزشمند خود رياست اين جنبش را بر عهده گرفته است.

'فرانسوا بوزیزه' francois bozize رییس جمهوری آفریقای مركزی روز جمعه در حاشیه نشست سران جنبش غیر متعهدها در گفت و گوی اختصاصی با خبرگار سیاسی ایرنا تاكید كرد:‌ ایران با قدرت نقش آفرین خود درمنطقه و جهان این توانمندی را دارد كه جایگاه جنبش را نسبت به شرایط كنونی در جهان ارتقا دهد.

وی جنبش عدم تعهد را یك خانواده بزرگ توصیف كرد و گفت:‌ ایران به عنوان یكی از اعضای این خانواده كه اكنون ریاست آن را نیز بر عهده گرفته است نقش بسیار مهمی در پیشبرد اصول و اهداف این جنبش دارد.

رییس جمهوری آفریقای مركزی همچنین شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد به میزبانی ایران را بسیار موفقیت آمیز توصیف كرد.

فرانسوا بوزیزه همچنین در خصوص موضوع سوریه نیز اظهار امیدواری كرد جنبش بتواند با ارایه یك تحلیل درست از مسایل و مشكلات سوریه ، راه حل مناسب بیابد .

رییس جمهوری آفریقای مركزی تاكید كرد:‌سازمان ملل نیز به عنوان یك نهاد بین المللی باید تلاش های خود را برای حل مشكلات پیش روی این كشور تلاش های لازم را انجام دهد.

سیام**1723**2022**1580

سرخط اخبار سیاست