حضور سران كشورهاي جهان در اجلاس غيرمتعهدها نشان از اقتدار ايران دارد

زاهدان - امام جمعه موقت زاهدان گفت: حضور سران و مقامهاي عالي رتبه كشورهاي غير متعهد در شانزدهمين اجلاس اين جنبش در تهران نشان از اقتدار كامل و همه جانبه جمهوري اسلامي است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'ابراهیم حمیدی' در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای قدس زاهدان افزود: برگزاری صد درصد آبرومند این اجلاس در تهران قدرت دولتمردان ایرانی در ارتقای شاخص های امنیتی و انتظامی در این آب و خاك را به كشورهای دنیا ثابت كرد.

وی اظهار داشت: مستحكم شدن وحدت و یكدلی بین مسوولان عالی رتبه كشور و ارتقای وحدت ملی با همكاری خوب مردم از مهمترین دستاورهای داخلی اجلاس سران كشورهای غیر متعهد در ایران محسوب می شود.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: با حضور سران كشورهایی كه جنبش های بیداری اسلامی نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران در دو سال اخیر در آنها رخ داده است، پیوند عمیق معنوی و فرهنگی بین آنان و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران بوجود آمد.

وی افزود: آمریكا، رژیم غاصب صهیونیستی و كشورهای غربی به عنوان سران استكبار با واقف بودن به اهمیت نتایج حاصل از اجلاس غیر متعهدها از شش ماه قبل با اقدامات گوناگون مانند تهدید شخصیت هایی كه قرار بود در این اجلاس شركت كنند، سعی در كم رنگ جلوه دادن این رویداد مهم داشتند.

حمیدی گفت: حضور روسای جمهوری و مقامهای عالی رتبه 120 كشور دنیا در شانزدهمین اجلاس سران غیر متعهدها در تهران تمام توطئه ها و هزینه های هنگفت چندین ساله استكبار جهانی برای به انزوا كشاندن جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی را خنثی كرد و امروزه دشمنان باید به شكست قطعی و نهایی خود در برابر ایران اعتراف كنند.ك/2

7307 / 653/681